Curtis Harding príde predstaviť svoj sloppin´- soul


Do Bratislavy v novembri zavíta americký soulový spevák Curtis Harding, kráčajúci v šľapajach velikánov soulu a rocku ako Otis Redding a Jimi Hendrix. Usporiadateľská agentúra Ore Pole ho predstavuje ako vrchol svojej tohtoročnej koncertnej sezóny, v ktorej už priniesla do Bratislavy mená ako Morcheeba, Passenger, Stereo MCs či Selah Sue. Curtis Harding vystúpi 16. novembra 2015 v Nu Spirit Clube a prvých sto najlacnejších vstupeniek je už v predaji na stránke http://www.orepole.sk.

Curtisovi Hardingovi sa podľa Rolling Stone podarilo to, čo sa zdalo už nemožné – priniesť do hudby, ktorá sa vyvíjala viac ako 50 rokov opäť nové prvky a pozdvihnúť ju opäť na ďalšiu úroveň. Curtis „servíruje maximálne chytľavé soulové a rockové lahôdky z neskorých 70-tych rokov okorenené súčasnými vplyvmi,“ píše Rolling Stone.

Sám spevák svoju hudbu charakterizuje ako „sloppin´-soul“, čiže ako mix soulu a všetkého možného čo mu príde pod ruku. „Mám rád soulovú hudbu, mám rád garážový zvuk, mám rád punk. Ale najviac ma ovláda soul,“ hovorí Curtis.

Podľa hudobných kritikov sa Curtisova tvorba najviac hodí do škatuľky new soul a new blues. „Harding je nepopierateľne všestranný talent. Čo sa dá aj čakať od syna gospelovej speváčky a dlhoročného speváka v kapele Cee Lo Greena,“ píše britský Guardian.

Atmosféru Woodstocku, chytľavý retro-sound nie nepodobný americkým The Black Keys a pesničky, ktoré podľa Curtisa pojednávajú „o láske, strate lásky a vyrovnávaní sa s tými najrôznejšími vecami“, to všetko si môžete užiť 16. novembra v bratislavskom Nu Spirit Clube.

Prvých sto predpredajových vstupeniek stojí 20 eur, po ich vypredaní sa do predaja dostanú lístky po 25 eur (200 kusov) a zvyšok predpredaja bude prebiehať v cene 30 eur.