Craig Morrison z legendárnych Silicone Soul zahrá v Bratislave už tento piatok


Ak chodíte do bratislavských klubov a máte radi house a techno, určite ste za posledných 15 rokov zažili aspoň raz párty s menom Leporelo. Pred 15 rokmi sa totižto objavila v klube akcia s takýmto názvom a pokračuje až dodnes. Oslavy 15. výročia začinájú už tento piatok v bratislavskom Nu Spirit Clube. A oslavy to budú teda husté. Zahrá totiž Craig Morrison z legendárnych Silicone Soul.

A kto sú Silicone Soul? Pre fanúšika kvalitného hauzu a techna smiešna otázka. Craig Morrison a Graeme Reedie vydali svoju prvú oficiálnu EP na známej značke Soma už v roku 1998 a od vtedy si držia pevné miesto na scéne.

Ich názov presne vystihuje spôsob akým tvoria hudbu. Nikdy nenasledovali žiadne trendy, ale aj tak sa každý ich vydaný release presadil v undergroundových kluboch. Craig a Graeme sa spoznali ešte na škole a podľa hudby, ktorú vtedy počúvali to vôbec nevyzeralo, že to bude práve elektronická hudba, ktorá ich preslávi. V ich záujme boli skôr The Stooges, MC5 alebo aj Rolling Stones či soulový Isaac Hayes alebo Curtis Mayfield. Úplne závislí sa stali na albume Screamadelica od Primal Scream a hlavne na jeho remixoch od Andrew Weatheralla (The Sabres Of Pardise, Two Lone Swordsman). Eufóriu tanečnej hudby zažili na otváracej noci Slam v klube The Arches v Glasgowe. To ich priviedlo k založeniu vlastného labelu Depthe Perception, kde vyšiel aj ich prvý track Silicone Soul. Ten zarezonoval v ušiach Davovi Clarkovi alebo aj samotným Slam zo Soma Quality Recordings kde v roku 1998 vydali EP The Strip. Od vtedy vydali na tejto značky všetky svoje 4 albumy – … A Soul Thing (2000), Staring Into Space (2005), Save Our Souls (2006), Silicone Soul (2009) a vyše 30 EP-čiek, remixov a ich tracky sa objavili na nespočetnom množstve rôznych kompilácií. Okrem toho založili v roku 2003 aj vlastné vydavateľstvo Darkroom Dubs.


Silicone Soul Boiler Room (2014)

Slovenská klubová scéna zažije opäť raz jedinečnú noc a vy rozhodne nesmiete chýbať lebo celé je to len len o vás, ľuďoch, ktorí sa zabavajú na parkete pred DJom. Z tých slovenských sa predstavia PLUSplus a rezidenti Skank, Baltazar a Milos.

Leporelo.
22. Január 2016
Nu Spirit Club, Bratislava

Craig Morrison – Silicone Soul (Soma / Darkroom Dubs)
Milos x Skank x Baltazar (Leporelo. / Rádio_FM)
PLUSplus (Durwacrew)

http://www.facebook.com/leporelolabel
http://www.facebook.com/leporelofm
http://www.facebook.com/milosthelosh
http://www.radiofm.sk
http://www.nuspirit.sk