CONNECTION @ LOFT! w/ DISASZT


Nový klub, prináša novú drum and bass noc. 9.Októbra v novootovrenom klube LOFT! v Bratislave na Továrenskej 14, začína séria kluboviek s názvom CONNECTION. Koncepsia tejto noci bude smerovaná na kvalitnú domácu scénu s hosťami zo zahraničia.

Na premiérovom vydaní sa predstaví dvojica z Drumatique crew: GABANNA s djkou DOLYX a pozvanie prijal DJ DISASZT, bezpochyby líder súčasného rakúskeho drum and bassu.

Daniel Fuerst-Zoffel aka DJ DisasZt je súčasťou drum and bassovej kultúry od polovici ‘90 rokov a dnes je známy ako “Don“ rakúskej dnb scény.
Djskú kariéru odštartovala jeho láska k hudbe, párty a vinylu. Na začiatku to bolo spojenie s dj Combom, s ktorým spolu kupovali všetky platne, ku ktorým sa dostali a hrávali na všemožných akciách, na ktorých mohli.

V roku 1998 sa mu snaha začína vyplácať a prichádzajú prvé vážne bookingy a tak zakladá spolu s djmi Phazes a Dom.n.k legendárnu “Bass Infection crew“.

V 2001 prichádza s prvým releasom “Get it on“ na rakúskej dnb kompilácií Inside Aut. V tom čase už organizuje klubové noci v rôznych častiach Rakúskach ako Tyrolsko, Štajersko či Burgenland.

V roku 2002 rozbieha vlastnú pravidelnú klubovku pod názvom Mainframe vo viedenskom klube Wuk. Rastúcim množstvom prívržencov sa Mainframe stáva jednou z najväčších dnb nocí, a presúva sa do viedenskej Arény s kapacitou 2000 ľudí. V roku 2004 sa stáva rezidentom párty “Beat it“ oragnizovanou D.Kay-om v klube Flex. Prelomovým obdobím pre jeho kariéru sa stáva rok 2006. S obchodným partnerom Andym,otvárajú Zoo club, vriaci kotol pre urban music, kultúru a rozličné štýly elektronickej hudby. V tomto čase sa svojou jedinečnou atmosférou Mainframe stáva neodmysliteľnou súčasťou viedenskej párty scény. Nasledujúci rok je celý o Disasztovej komunite. Popri všetkých činnostiach zakladá noc “Basscity“ kde ponúka exkluzivitu pre rakúských umelcov.

V roku 2008 sa jeho pozornosť presúva viac k produkcii. Zakladá Mainframe Recordings, domov pre najlepších rakúskych dnb producentov a rovnomenná noc, už aj za podpory Radio 1, pokračuje vo svojom hviezdnom nasadení a hosťuje mená ako Chase & Status, Andy C, Shimon, DC Breaks, Camo & Krooked, Mutated Forms, Tenchu, MC Coppa and Ruckus Keepers a mnoho iných. V tom istom období začína spolúprácu so Shimonom a vydáva tracky na jeho labely Audioporn. Ich posledný release ”Rumours” na ktorom hosťoval MC Coppa sa dostal aj na kompiláciu Viper Recordings “DRUM&BASS SUMMER SLAMMERS 2010”.

Momentálne sa DisasZt sústreďuje na Mainframe Recordings, label ktorý si v krátkom čase vybudoval rešpekt na scéne aj za hranicami Rakúska a neustále prináša hity už nie len rakúskych ale aj svetových producentov.

DisasZt produkcia:
http://soundcloud.com/disaszt/sets/rootmusic-bandpage

Vidieť, a hlavne vypočuť si energický set DisasZta, Gabannu a Dolyx, poriadne sa vytancovať na zlomené bíty a zažiť príjemnú klubovú atmosféru, môžte už tento víkend, v sobotu 9.Októbra v novom priestore pre hudbu s názvom LOFT!.

Viac info na http://www.klubloft.sk a na Drumatique facebook page http://www.facebook.com/drumatique, facebook event: http://bit.ly/d5tmBq .

via Dolyx