Coffee&Jazz – november 2010


8.11.
Silvia Josifoska patrí medzi najvýraznejšie tváre slovenskej hudobnej scény. Svoju spevácku dráhu odštartovala približne na začiatku 90.rokov.Už od začiatku sa u Silvie prejavilo veľmi silné blueosové cítenie. Práve blues je dominantou jej repertoáru. Okrem neho môžete nájsť v jej hudbe i iné hudobné žánre ako soul, funk, rock, či jazz. Niekedy vás zavedie do melancholických, lyrických balád a rovnako i do dravých rytmov funkovej, či latinskoamerickej hudby.
Na klavíri bude Silviu sprevádzať klavirista Ondrej Krajňák, ktorý je považovaný za jedného z najlepších klaviristov na Slovensku. V roku 2007 mu bola udelená cena Ladislava Martoníka ako jazzmanovi roka.

15.11.
Radovan Tariška študoval na Konzervatóriu v Žiline odbor klasický saxofón. Je členom a kapelníkom formácie Radovan Tariška Sextet. Ide o medzinárodný projekt zložený z popredných hudobníkov zo Slovenska, Čiech a Spojených Štátov. Práve u nás sa vám predstaví Radovan s jeho vzácnym spoluhráčom pochádzajúcim z USA Ryan Carniaux-om.
Ryan sa narodil v New Yorku a mekku jazzu má bezpochyby v krvi. Je absolventom jednej z najprestížnejších jazzových škôl Berkley College of Music v Bostone. Ryan patrí do novej vlny mladých jazzových hudobníkov, ktorí odmietajú tézy o spiacom či dokonca mŕtvom vývoji žánru. Na klavíri toto trio bude dopĺňať Ondrej Krajňák, ktorý tiež pôsobí v projekte Radovan Tariška Sextet a s oboma hudobníkmi spolupracuje už niekoľko rokov.

22.11.
Štefan Bartuš je najvyhľadávanejším kontrabasistom na Slovensku. Narodil sa v hudobníckej rodine. Vyštudoval Konzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici a neskôr VŠMU v Bratislave. Po ukončení štúdia pôsobil vo viacerých hudobných telesách,  napr.: SĽUK, Traditional Jazz Band, Milo Suchomel Quartet, Jozef Dodo Šošoka Quartet, Lucia Lužinská and All Time Jazz, Pavol Bodnár – Interjazzional Band. V súčasnosti vedie svoj profilový projekt, na ktorom sa podiela interpretačne aj autorsky.
Klavirista Klaudius Kováč je pre svoj štýlový jazzový prejav vyhľadávaným sprievodným hráčom. So Štefanom ho spája spoločné detstvo v Lučenci a dlhoročná spolupráca. Klaudius bol v roku 2000 angažovaný americkým jazzovým spevákom Lee Andrew Davisonom na polročné turné v Južnej a Strednej Amerike. Od roku 1998 až podnes je členom tria Nothing but Swing.

29.11.
Radovana Tarišku so speváčkou Hankou Gregušovou spája spolupráca na Hankinom poslednom albume Reflections of my soul (2007). Okrem hry na saxofóne a sopráno saxofóne je Radovan producentom Hankinej platne.
Na Hankinom albume sa podieľa aj klavirista Klaudius Kováč a to jeho autorským prínosom.

via coffeeco.eu