Čo do pekla štátny branding je?


25.4. 2016 – 19:00 – Tabačka Kulturfabrik – Gorkého 2, Košice

Tabačka v spolupráci s alt30collective uvádzajú úspešný formát What the hell***is?, ktorý sa po košickej Tabačke Kulturfabrik presunul aj do Bratislavy, Prahy a Topoľčian. Každý mesiac prinášame čerstvé témy z oblasti súčasnej vizuálnej kultúry, hudby, ale taktiež sa zaoberáme ʺnezodpovedanými otázkamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia.

Potrebuje štát branding? Čo branding a vizuálna identita o štáte prezrádzajú? Prečo iba pekné logo nestačí? Kto tvorí branding štátu? Aký je rozdiel medzi brandingom štátu navonok a dovnútra? Pomôže nové logo Slovensku?
Prednáška spojená s diskusiou sa pokúsi odpovedať aj na tieto otázky a predstaví niekoľko úspešných či neúspešných príkladov brandingu štátov a verejných inštitúcií.

Zuzana Duchová (1980) kurátorka a hýbateľka. Zaujíma sa hlavne o site specific umenie, architektúru, reprezentáciu Slovenska a iné presahy.
http://salonik.sk/

Juraj Blaško (1980) pôsobí ako asistent na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU a venuje sa grafickému dizajnu najmä v oblasti korporátnej identity a dizajnu knižných publikácií. Jeho dizertačný projekt „Správny dizajn – Vizuálna identita štátnej správy“ ocenený Cenou poroty Národnej ceny za dizajn prináša názor, ako by mohla vyzerať koncepčne riešená jednotná vizuálna identita štátnej správy.
http://www.jurajblasko.sk/

WHAT THE HELL***IS? / ČO DO PEKLA***JE?
Formát prednášok, prezentácií, projekcií a diskusií, ktoré sa zaoberajú ʺnezodpovedanými otázkamiʺ jednak z oblasti súčasného vizuálneho umenia, hudby, filmu, ale taktiež ʺhorúcimi témamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia. Prvoradou ambíciou formátu WHAT THE HELL***IS? je živou formou zoznámiť širokú verejnosť s umením a jeho témami, ktoré sa v dnešnej dobe veľkej popularite netešia.

Viac informácií:
https://www.facebook.com/wthellis
http://tabacka.sk/
http://whatthehellis-blog.tumblr.com