Čitatelia si zvolili Knihu roka 2013


Po mesiaci hlasovania sú známe výsledky najväčšej slovenskej knižnej ankety založenej na recenziách čitateľov – Kniha roka 2013 kníhkupectva Martinus.sk.

Spolu až 10 406 recenzií rozhodlo o tom, že na prvom mieste sa umiestnil bestseller Inferno (Peklo) od Dana Browna.

Prvú trojicu najúspešnejších kníh v poradí za sebou dopĺňajú ešte severský humoristický hit Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Jonas Jonasson) a pokračovanie minuloročného víťaza Fifty Shades Darker – Päťdesiat odtieňov temnoty (E. L. James).

V prvej desiatke hodnotených titulov sa umiestnili aj štyri knihy od slovenských autorov.
Okrem najlepších kníh si čitatelia zvolili aj najlepšie vydavateľstvá (1. Ikar, 2. Slovart, 3. Motýľ), slovenského autora (1. Dominik Dán, 2. Marie Vrabcová, 3. Jana Benková) a prekladového autora (1. Dan Brown, 2. Jonas Jonasson, 3. John Green).

Kompletné výsledky ankety sú zverejnené na stránke http://www.kniharoka.sk. Unikátnosť ocenenia Kniha roka spočíva v tom, že vďaka spojeniu s recenziami motivovala k hlasovaniu reálnych čitateľov kníh.

O rok budú knihy opäť bojovať o priazeň svojich čitateľov v už tradičnej ankete Kniha roka 2014, ktorej vyhlasovateľom bude znovu najväčšie slovenské internetové kníhkupectvo Martinus.sk.