Chiyoda Ku a Memory of Elephants už zajtra vo Fuge


Už zajtra, v utorok 27. septembra sa uskutoční prvý z tohtoročnej štvorice koncertov Real Something Series 2016. V bratislavskom priestore Fuga vystúpia dve zaujímavé britské skupiny – Chiyoda Ku a Memory of Elephants.

Chioyda Ku hrajú čisto inštrumentálne skladby s vtipnými názvami, ako to už u math-rockových kapiel býva, plné zmien a energie. Na to, akí sú mladí, hrali títo chlapci z Bristolu snáď už so všetkými zásadnými kapelami z oblasti math-rocku/noise-rocku a podobných žánrov. “V ostatných rokoch sa objavili na tých najnadupanejších line-upoch, za všetko hovorí ich účasť na festivale ArcTanGent, čo je nebo fanúšikov math/post/noise rocku a vystúpili tam také mená ako Battles, And So I Watch You From Afar, Explosions In The Sky, Deafheaven, Three Trapped Tigers, TTNG, Caspian, Mono, Animals As Leaders, Mylets… Neviem sa zastaviť…” smeje sa Tatiana Lehocká z agentúry Real Something, ktorá okrem organizovania koncertov v Bratislave zastupuje aj slovenských interpretov The Ills, Nvmeri či Elections in the Deaftown.
Spolu s Chiyoda Ku nimi zahrá ďalšia bristolská skupina Memory of Elephants. V júni vydali nové EP, o ktorom idú len samé chválospevy. Ich eklektický noise s prvkami metal-core, math-rocku aj shoegaze najlepšie vyznieva naživo. “Hlukové steny striedajú atmosférické vyhrávky, divoké party s pokojnejšími a experimentovanie s efektami tomu celému dodáva ten správny punc. Naozaj sa oplatí ich vidieť,” dodáva Lehocká.

Real Something Series 2016
27.09. Chiyoda Ku (UK) + Memory of Elephants (UK)
05.10. Svin (DK) + Tumido (AT)
20.10. Lorelle Meets the Obsolete (MEX) + Sýček (CZ)
25.10. Blue Crime (NL) + Manon meurt (CZ)
Vstupenky
realsomething.interticket.sk
Linky:
realsomething.com
http://www.facebook.com/someREALthing
Eventy:
https://www.facebook.com/events/173039379800058/
https://www.facebook.com/events/1798030970444274/
Chiyoda Ku
https://chiyoda-ku.bandcamp.com/

Memory of Elephants
https://memoryofelephants.bandcamp.com/