Černý humor na Černém Mostě


Propojení černého humoru, kapely The Tap Tap a 20. narozenin Městské části Praha 14 přinese projekt The Tap Tap načerno. Turné a výstava černého humoru o lidech s hendikepem je také podporou celostátní sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu. Akce je součástí oslav Městské části Prahy 14, které v letošním roce skrze komunitní aktivity, workshopy na školách, koncerty a výstavami připomínají 20. leté výročí od založení. U volnočasového a kulturního centra Plechárna Černý Most vystoupí The Tap Tap 16. června od 19 hodin. Vernisáž výstavy černého humoru proběhne o hodinu dříve.

„Všechny vystavené vtipy prošly tvrdou cenzurou členů The Tap Tap, nejtemnější odstín černé legrace je tedy testován přímo „u zdroje“ a zaručen. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem,” říká kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Turné kapely spojené s výstavou úspěšně putuje po celé České republice. Kapela zatím odehrála přibližně desítku koncertů, dalších zhruba dvacet vystoupení The Tap Tap teprve čeká. Součástí týdne, během kterého bude výstava The Tap Tap probíhat na Plechárně Černý Most, je také festival pořádaný Pestrou společností, o.p.s. s názvem Rock for Dogs. Ten proběhne 19. června od 14 hodin a nabídne např. kapely Květy, Kašpárek v rohlíku nebo Poletíme.

Koncert “The Tap Tap načerno” je součástí oslav dvacetiletého výročí Městské části Praha 14. S občany a neziskovými organizacemi Prahy 14 slaví celoročním programem inspirovaným dramaturgií evropských hlavních měst kultury. Městská část během roku ožívá komiksovými workshopy a sportovními událostmi pro školy, komunitními projekty oživujícími jednotlivé čtvrti a lokality Prahy 14, koncerty a také výstavami. Ta o černém humoru doplňuje celek tří výstav, které se prezentují v rámci celoročního programu oslav. V červnu probíhá Komiksový salón na náměstí v Hloubětíně, který představuje výstupy z komiksových workshopů dětí základních škol Prahy 14. Během festivalu Street for Art, který je naplánován na září tohoto roku, se představí poslední výstava kurátorky Lenky Lindaurové, a to o identitě Prahy 14.

„The Tap Tap načerno jsme si vybrali také proto, že v blízkém okolí Plechárny bydlí mnoho bývalých klientů Jedličkova ústavu. Projekt tak přirozeně reaguje i na specifické potřeby obyvatel přilehlého sídliště. Výstavu černého humoru jsme tak např. protáhli na celý týden, začne v pondělí před koncertem a bude pokračovat i během festivalu Rock for Dogs, který na Plechárně pořádáme s Pestrou společností pracující s hendikepovanými obyvateli Prahy 14,” komentuje výběr projektu programová ředitelka Prahy 14 kulturní a oslav Michaela Hečková.

Více informací ke koncertu a výstavě najdete na http://www.tttnacerno.cz, o sbírce na dostavbu Jedličkova ústavu na http://www.sbirkajus.cz, k oslavám 20. let Prahy 14 na http://www.praha14kulturni.cz/oslavy a o projektu Plechárna Černý Most se dozvíte více na http://www.plecharnacernymost.cz.

Plechárna Černý Most je lokální kreativní a volnočasové centrum, které vzniklo konverzí bývalé kotelny v září 2013. Součástí projektu je víceúčelová volnočasová hala, hudební zkušebny, kavárna, komunitní zahrada, klubovna, veranda ve veřejném prostoru. Plechárna Černý Most je místem pro setkávání a vznik aktivit, které pomáhají celkovému oživení sídliště Černý Most.