CD kapely TALKSHOW uvedie do predaja kuriózna krstná mama – vodná fajka


Koncert Lavagance, exkluzívna premiéra nového klipu a odštartovanie predaja CD kapely TALKSHOW a na záver párty s DJom Hubinákom. Takýto „tučný“ program čaká všetkých, ktorí sa vo štvrtok 11. marca prídu zabaviť na Indie Hits Live do bratislavského Subclubu. Ůlohy krstnej mamy nového CD kapely TALKSHOW sa ujme nerozlučná priateľka tejto štvorice, ktorá ich sprevádza na všetkých koncertoch – vodná fajka!

Nový album bratislavskej štvorice TALKSHOW bol v digitálnej podobe dostupný už v novembri minulého roka, ale klasické CD sa na pulty predajní dostáva až teraz. „Nechceli sme nič uponáhľať. Hľadali sme najvhodnejší spôsob ako dostať našu hudbu k ľuďom aj začiatok predaja by mal byť taký typický náš,“ povedal spevák Andreas Imrich. Vodná fajka je symbolom kapely, nosia ju na všetky koncerty a veľmi radi z nej bafkajú. Album si pokrstia sami v spoločnosti kamarátov z Lavagance. „Sme vďační veľmi veľa ľudom, ktorí nám s albumom pomohli. Vodnú fajku ako krstnú mamu sme si zvolili preto, že takto nikoho neurazíme,“ vysvetlil bubeník Peter „Hadik“ Hledík. „Určite je takýto krst lepší akoby to mala krstiť dajaká blondínka zo Smotánky, ktorá o nás nikdy nepočula a naša hudba ju vlastne ani nezaujíma,“ zhodli sa aj zvyšní členovia Talkshow Bob a Ďuri.

Súčasťou akcie Indie Hits Live bude aj exkluzívna predpremiéra televízneho klipu k pesničke These Lights. Videoklip vznikol v produkcii Hitchhiker films pod režisérskou taktovkou Jura Janiša, ktorý kapelu tiež fotografoval na booklet albumu. S rozpočtom vyše 140 tisíc EUR patrí videoklip pravdepodobne k najdrahším videoklipom, aké boli na Slovensku vyrobené. Len postprodukčné práce trvali vyše 300 hodín, na finálny výsledok čakala kapela pol roka. Videoklip na svetovej úrovni by si kapela nikdy nemohla dovoliť nebyť nadšenia tvorcov, ktorí dielo vytvorili často na úkor vlastného voľného času a bez nároku na honorár.

Skupina TALKSHOW vznikla v apríli 2008 v Bratislave. Po necelých 2 rokoch fungovania sa predrala ku špičke domácej alternatívnej scény a mieria aj do zahraničia. Na leto 2010 plánujú vystúpenia na Slovensku, v Česku aj v Rakúsku. V nedávnej poslucháčskej ankete Rádia FM Radio_Head Awards sa TALKSHOW dostali do finálovej pätorky v kategórii Nováčik roka. V novembri 2009 hrali spolu s britskými The Horrors koncert vo Viedni, na Slovensku a v Česku absolvovali desiatky koncertov s Lavagance či Swan Bride. Ich pesnička Try zaznie aj vo filme Fabrika smrti, rešpektovaný český hudobný časopis Filter dokonca označil TALKSHOW za objav roka. Single Try, These lights, Stella, 3 či Turn off the radio sa postupne dostali do top 10 v éteri Rádia FM.

Oficiálne weby:
http://www.facebook.com/talkshowmusic
http://www.myspace.com/talkshowmusic

Koncerty:
12. marec – Klub 77, Banska Bystrica, Feat. The Swan Bride
13. marec – Klub Wave, Presov, Feat. The Swan Bride
29. apríl – Jarný Žákovic Open, MMC Bratislava
25. jún – EASTHETIC festival, Zemplínska Šírava
26. jún – United Islands of Prague (ČR)
3. júl – Topfest, Nové mesto nad Váhom
23. júl – Žákovic Open. Trenčianske Bohuslavice
24. júl – Sound of Summer, Banská Bystrica, Feat. David Koller, Hex…
6. august – Beseda u Bigbítu, Tasov (ČR)
7. august – Sound of Summer, Prievidza, Feat. David Koller, Para…
19. august – FM4 Frequency, St.Polten (AT)
20. august – Minikvas festival, Buková
21. august – CZSK festival, Telč (ČR)

via TALKSHOW