Buková Warm Up si uctí obete leteckého nešťastia


Podujatie Buková Warm Up, ktoré sa uskutoční 17. apríla 2010, po prvýkrát otvorí brány pre všetkých milovníkov dobrej hudby, prírody i netradičných stretnutí rekreačného strediska, ktoré po rokoch znova ožíva. V sobotu večer sa tam chystá koncertné vystúpenie toho najlepšieho, čo doma máme. Horkýže Slíže, Vandali, HT a Forma budú určite skvelou pozvánkou na tohtoročný letný festival Buková 2010 (18.-19. jún 2010).

Žiaľ, prvý Warm Up na Bukovej bude tento rok poznačený nesmiernou tragickou udalosťou, ktorá zasiahla susedné Poľsko. Organizátori sa preto rozhodli uctiť si obete leteckého nešťastia výnimočným spôsobom. Na 21. hodinu pripravili púšťanie lietajúcich lampiónov, ktorými si hudobníci i návštevníci festivalu zaspomínajú na obete. Prejavia súcit s ich najbližšími, ale pripomenú si aj pominuteľnosť i vzácnosť času, ktorý žijeme.

O deviatej večer teda celú Bukovú rozžiaria lietajúce lampióny. Počas tejto udalosti bude areál na Bukovej otvorený každému, kto sa bude chcieť k muzikantom a návštevníkom v pietnej spomienke pridať a vypustiť si „svoj“ lampión. Po ukončení spomienky bude festival riadne pokračovať.

via minikvas.sk