Bubáks tour skupiny Midi Lidi neobíde ani Žilinu


Februárové vydanie Kofola Sessions uvedie na Stanici koncert čoraz populárnejšej českej elektro kapely Midi Lidi v rámci turné k novému albumu Hastrmans, Tatrmans & Bubáks. Ako aj názov napovedá, v porovnaní s predchádzajúcim „Čekání na robota“ je ladený na temnejšiu nôtu. Hity sú preč, prichádzajú city! Ak počúvate Rádio_FM, pieseň Pokoj rozhodne nemohla ujsť vašej pozornosti. Ako support sa predstaví elektronické pesničkárske duo Fiordmoss. V stredu 10. februára 2010 o 20.00 h v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie.

Elektronický projekt Midi Lidi vznikol ako svetlá odnož temnejšieho hudobného telesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek v spojení s video-kamarátmi z Fiume. Hrajú elektronickú hudbu v svojráznom štýlovom mixe doprevádzanú odsekávanými spevmi českých textov. Midi persóny sú v českom kultúrnom svete tiež známe ako filmári (Petr Marek – Láska shora, Nebýt dnešní), divadelní performeri (Prokop Holoubek a Petr Marek – Dekadentní divadlo Beruška) a vizuálni umelci (Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Markéta Lisá, Jan Šrámek – aka Vj Kolouch).

Novinka Midi Lidi Hastrmans, Tatrmans & Bubáks obsahuje 17 skladieb a kapela ju nahrávala v improvizovanom štúdiu v kopcoch pri Rožnove pod Radhoštem. Okrem už naživo preverených šlágrov Pokoj alebo Príbeh obsahuje aj remix skladby El Fusilado od Chumbawamby a svojimi nápadmi sa na ňom podieľali aj hostia zo skupín JackJack a Ali Ibn Rachid. Zvukovú podobu albumu potom výsledným mixom posvätil opäť Ondřej Ježek (Jámor/OTK).

Sama skupina o albume hovorí: „Album rozpráva o vnútorných strašidlách. Jedná sa o taký „album v tiesni”. Je melancholickejší, temnejší, ale hudobne i emotívne farebnejší. Ako jeseň. Môže sa teda stať, že niektorí poslucháči zvyknutí na veselých Midi Lidi budú prekvapení. Proste hity vystriedali city! A srandovné pesničky si nechávame na budúci album!“

Ako predkapela sa predstaví na Slovensku takmer neznáma dvojica Fiordmoss (Roman Fiord a Petra Moss) spolupracujúca od roku 2007. Po náhodnom nočnom požiari, ktorý spálil všetky jeho platne, a po tom, čo našli jej starú gitaru, rozhodli sa spolupracovať a napísať novú históriu. On využíva schopnosti získané mixovaním platní a skladaním elektronickej hudby. Ona píše piesne tak, ako to robila, keď pôsobila v kapele, no spieva iné príbehy. Spojili sa ako Fiordmoss, aby prišli na svet s úplne novým zvukom.

Koncert na Stanici sa uskutoční vďaka podpore akciovej spoločnosti Kofola.

Web: http://www.midilidi.cz, http://www.fiordmoss.cz

via stanica.sk