Bryan Adams po úspešných koncertoch štvrtýkrát opäť na Slovensku


Pre fanúšikov kanadského speváka Bryana Adamsa, ktorí radi spomínajú na koncert pred desiatimi rokmi na východe Slovenska, ako aj tých, ktorí sa v tom čase márne snažili zohnať lístky, máme dobrú správu. Po vypredanom koncerte s deväťtisíc tristo návštevníkmi, kedy sa rocková legenda predstavila Slovákom, opäť prichádza so svojou šou. Organizátori pripravujú na Slovensku v poradí štvrtý veľkolepý koncert, ktorý sa tentoraz bude konať už druhýkrát v košickej Steel Aréne a to v sobotu 8. októbra 2016 o 20. hodine. V rámci tohtoročného turné Get Up, ktoré spevák odštartoval v Austrálii, odohrá jediný exkluzívny koncert na Slovensku, pri príležitosti vydania trinásteho albumu s rovnomenným názvom, ktorý celosvetovo vyšiel v októbri minulého roka. Je to prvý štúdiový album po vydaní albumu coververzií Tracks of My Years v roku 2014.

Vznikol za produkcie Jeffa Lynneho v spolupráci s dlhoročným spolupracovníkom Jimom Vallanceom, s ktorými spevák tvoril skladbu po skladbe posledných niekoľko rokov. Ako sám Adams hovorí, vďaka tomuto skvelému partnerstvu mal dostatok času na písanie textov a z výsledku, podľa neho doteraz najrockovejšieho albumu, má príjemný bezstarostný pocit. Obsahuje trinásť skladieb, z toho štyri akustické verzie. Na koncerte odznejú pilotný singel Brand New Day, znejúci v rádiách od septembra minulého roka, druhý rockenrolový singel You Belong To Me, či tretí v poradí Do What Ya Gotta Do, ktoré sú jedinečné práve réžiou speváka. V čierno-bielych videoklipoch vystupuje predovšetkým so svojou gitarou a ženskou múzou. Lákadlom sú aj ďalšie songy, rockové Go Down Rockin’, či Thunderbolt, ale aj tie, v ktorých zvoľňuje tempo, napríklad Don´t Even Try, We Did It All, alebo balada Yesterday Was Just A Dream, kde v kombinácii s akustickými bonusmi je zvýraznená jeho jedinečná hĺbka a farba hlasu. Nebudú chýbať najväčšie hity za viac ako tridsaťročnú kariéru charizmatického hudobníka, ako Summer of 69, (Everything I do) I do it for you, Have you ever realy loved a women?, Please Forgive Me, Heaven, Run To You, Here I am, All For Love, Cloud Number Nine, The Best Of Me a mnohé ďalšie.

Oslavy vo východnej metropole však budú dvojnásobné. Keďže v roku 2006 spevák odohral v novootvorenom štadióne jeden z prvých koncertov, symbolicky vystúpi aj v rámci výročia 10. narodenín. Organizátori sú hrdí na to, že po exkluzívnom vystúpení a skvelej atmosfére, ktorú Bryan zanechal u fanúšikov na východe, môžu svetovú hviezdu privítať aj v rámci osláv narodenín najväčšieho východoslovenského štadiónu. Predpredaj vstupeniek prebieha už od apríla len sieti Ticketportal online a prostredníctvom predajných miest. Lístky sa rýchlo predávajú, treba sa preto s rezerváciou poponáhľať.

Zástupca organizátora ARENA PROMOTION a generálny manažér Steel Arény Igor Havrila hovorí: „Aktuálne máme voľných posledných pár stoviek lístkov, z toho väčšina na státie. Tie stoja 39 Eur. V zadných sektoroch je cena vstupenky 52 Eur, kde je miest ešte dostatok, o niečo bližšie k pódiu je v dvoch sektoroch cena 55 Eur. Opäť sektory bližšie po oboch stranách- vľavo aj vpravo sú takmer vypredané a tie, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti stage a po bočných stranách sú úplne rezervované. V areáli majú návštevníci k dispozícii občerstvenie v bufetoch na oboch stranách alebo v hornom bare. Pre tých, ktorí pricestujú zo vzdialenejších miest Slovenska, je ubytovanie možné v niektorom z blízkych hotelov, ako Gloria Palac, Centrum, Bristol, Privilege, Hilton a ďalšie.“

Začiatky úspešnej kariéry 57-ročného speváka Bryana Adamsa, jedného z najväčších svetových rockových umelcov, siahajú do roku 1976, kedy pôsobil v skupine Sweeney Todd. V roku 1980 debutoval albumom pod názvom Bryan Adams. V roku 1983 mal v americkom rebríčku prvý hit Straight From The Heart z tretieho albumu Cuts Like a Knife, ktorý sa umiestnil na desiatej priečke. K jeho diskografii patrí päť live a päť kompilačných albumov. Za skladbu (Everything I Do) I Do It For You, ktorá bola súčasťou filmu Robin Hood – Kráľ zbojníkov, získal v roku 1992 cenu Grammy. Bol trikrát nominovaný na Oscara a päťkrát na Zlatý glóbus, ocenenie však nezískal. V roku 2011 dostal  hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Je držiteľom najvyššieho kanadského civilného vyznamenania Order of Canada, ambasádorom nadácie pre nepočujúcich Hear the World a zakladateľom charitatívnej organizácie The Bryan Adams Foundation v južnej Ázii, ale aj úspešným fotografom. Fotografie sa objavili nielen v prestížnych módnych magazínoch, ale boli aj ocenené. Vydal knihu fotografií Exposed, ktorej výťažok z predaja putoval na charitatívne účely. Na Slovensku vystupoval prvýkrát v roku 2003 v Bratislave, o tri roky nasledovali Košice a v roku 2012 opäť v hlavnom meste.

Viac na http://www.steelarena.sk a http://www.facebook.com/events/1065436456846673/