Brazílsky jazzový utorok: Alegre Corrêa & Bertl Mayer


Naše jazzové utorky v apríli vyvrcholia jedinečným koncertom multiinštrumentalistu a speváka Alegre Corrêu. Brazílčan žijúci vo Viedni sa 23. marca predstaví v Nu Spirit Clube spoločne so svojim  dvorným harmonikárom Bertlom Mayerom, s ktorým spoločne už 17 rokov pôsobia v sedem-člennej formácii Alegre Corrêa Group.

Corrêa bol chránencom fenomenálneho Joa Zawinula a od roku 2005 aj člennom jeho Joe Zawinul Syndicate, s ktorým dvakrát hral aj v Bratislave. Je milovníkom miešania hudobných štýlov, v jeho zvuku možno nájsť atmosféru jeho rodnej Brazílie a súčasne aj prvky európskej hudobnej školy, v ktorej je “doma” od konca 80. rokov, od kedy žije v Rakúsku.

Dvojica hudobníkov sa predvedie vo viacerých polohách a ukáže, že zvuk tejto minimalistickej zostavy vie byť nielen melancholicko-romantický ale aj veľmi groovy. Milovníci spájania latinsko-americkeho temperamentu a prepracovanosti európskej jazzovej klasiky dostanú v utorok klube na Šafárikovom námestí 7 dávku tej navyššej hudobnej kvality.

Autor fotky Patrik Spanko, http://www.skjazz.sk

via nuspirit.sk