Bratislava v pohybe privíta súbor z Číny


Bratislava v pohybe je pravidelným kultúrnym podujatím medzinárodného významu, ktoré divákom ponúka diela špičkových súborov a umelcov z oblasti súčasného tanca z celého sveta. V rámci 19. ročníka, po prvý raz vo svojej histórii festival privíta tanečnú skupinu z Číny.

Súčasťou programu budú predstavenia umelcov z Izraela, Švajčiarska, Českej republiky a Slovinska a Slovenska. Okrem predstavení v divadlách bude festival pokračovať v úspešnej tradícii uvádzania tanca na netradičných miestach. Súčasťou festivalu bude uvedenie premiérovej produkcie slovenských choreografov v priestore kaviarne Urban House.
Bratislava v pohybe bude aj v tomto roku prebiehať počas jedného mesiaca od 4. do 24. októbra.

Hlavný program festivalu bude uvedený počas víkendov v priestoroch Historickej budovy SND, Mestského divadla POH, v priestore A4 a v Urban House na Laurinskej ulici.

4. októbra o 19.00 v Historickej budove SND otvorí festival čínsky súbor Tao Dance Theater predstavením „6“ a „7“. V očíslovanej sérii minimalistických experimentov choreografa Tao Ye skúmajú siedmi tanečníci potenciál ľudského tela ako vizuálneho prvku oslobodeného od výkladu či príbehu. Autor upriamuje pozornosť divákov na procesy cítenia a vnímania, a vťahuje ich do roviny magickej meditácie sprostredkovanej pohybom tela. Bez potreby vypovedať príbeh, vás tento večer prinavráti do sveta imaginácie prestúpeného krásou možných vysvetlení.
“Žiadne slová nevedia presne vyjadriť význam tohto predstavenia. Lepšie povedané, tieto choreografie sú preniknuté koncepciou s akou vnímame telo a jeho fyzickú prípravu. Takže to, čo vnímajú vaše oči je presne to, čo ako dúfame vyjadrujú naše srdcia.” Tao Ye

Vstupenky na všetky predstavenia si budú môcť diváci kúpiť už čoskoro online na stránke festivalu www.abp.sk alebo na konkrétne predstavenia priamo v divadlách festivalu pred začiatkom predstavenia.