Bratislava Street Art Festival


Bratislava Street Art Festival je opäť tu! Batelier, OZ Euforion, Zaostri a BKIS v spolupráci s klubmi Fuga, Hopkirk a Nu Spirit prinášajú už štvrtý ročník tohto multižánrového podujatia. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na street art, hudbu a performance.

Centrom diania 4. ročníka BSAF je Továrenská ulica, ktorú organizátori počas daného víkendu uzavrú, aby mohli v čo najväčšej miere využiť vysokozdvižnú techniku okolo budovy s popisným číslom 14. Medzinárodný team graffiti umelcov následne pretvorí fasádu budovy na verejnú galériu. Tento rok pozvanie prijali Pablo S. Herrero (ESP), H101 (ESP), MR ZERO (HUN), FATHEAT (HUN), Finbarr dac (IE), ALICE (TAL), MauMau (UK).

Návštevníci sa môžu tešiť aj na bohatý hudobný program – na štyroch pódiách vystúpia skupiny:
FunThomas, Martina Javor Band, The lovely pimps, Gonsofus, The Raw Bishops, Thierry and Friends, Ševa, Foolproof Riddims, Borodinov quartet, DIY Instruments Ensemble, 900piesek, Slávo Krekovič, Výklenkové rezonancie, Triple Sun , Spoje, Urbanfailure, Makkatu, Didaktik EM, Rave till the grave, Austrian Apparel, Príliš Dlhé diely, Fat Kit, Saténové Ruky, Slow Flow.
Z performatívnych umení si budete môcť vychutnať Len tak tak, Let’s them fly, dream dancers, hullahop a dalšie…

V piatok a sobotu v noci sa pre všetkých, ktorí ešte budú vládať, bude v priestoroch klubu Batelier konať Bass fest – festival elektronickej hudby.

Súčasťou festivalu bude opäť Dizajn Market, ktorý pre vás pripravilo OZ Euforion v spolupráci so Sashe.sk V dňoch 13. – 14.6. od 10:00 do 20:00 sa vám na Hviezdoslavovom námestí „pri altánku“ predstavia mladí kreatívni tvorcovia.

Aj tento rok sme mysleli na našich najmenších. V spolupráci s detským festivalom „Kde bolo tam bolo“ sa bude v centre mesta konať bohatý interaktívny program pre najmladších divákov.
Aby ste nezabudli, že 4. ročník BSAF je už za rohom, bude Vám túto skutočnosť pripomínať nová graffiti električka, ktorá brázdi ulice nášho hlavného mesta od 26. 5. 2014.

Organizátori pre všetkých obyvateľov a návštevníkov Bratislavy pripravili ešte jedno veľké prekvapenie, ktoré však odhalia tesne pred samotným festivalom… Inak by to predsa nebolo prekvapenie :)

Tešíme sa na Vás a 13. – 15. 6. 2014 sa vidíme na Továrenskej ulici, kde na vás bude čakať viac ako 100 umelcov z 9 krajín.