Bratislava bude Moje mesto. Na Wilsonic Showcases zadarmo


Festival Wilsonic sa tento rok uskutoční od 11. do 13. júna v priestoroch bratislavskej pláže Summer Club Incheba.

V tomto exkluzívnom prostredí potrvá festival inovatívnej a kvalitnej hudby tri dni. Tohtotoročnou novinkou festivalu Wilsonic budú okrem miesta konania aj Wilsonic Showcases.

Čo sú to Wilsonic Showcases?
Aj po minulé roky sa Wilsonic sústredil na predstavovanie novej a dobrej muziky z regiónov strednej a východnej Európy. Tento rok sa však festival rozhodol rozbehnúť nový projekt Wilsonic Showcases. Mladým a talentovaným kapelám poskytne príležitosť vystúpiť na známom a oceňovanom stredoeurópskom festivale. Už pri nultom ročníku tohto projektu sa festival zameral na Maďarsko.

Zadarmo si tak 11. júna môžete na Wilsonic Showcases v Bratislave pozrieť zaujímavé maďarské kapely.

Focus on Hugary / Presented by My City Budapest
Nove Mapy (SK)
Uno Y Medio (HU)
Uniques (SK)
Zagar (HU)
Realistic Crew (HU)
Lavagance (SK)

Wilsonic Showcases budú tento rok súčasťou medzinárodného výmenného programu My City. Podujatie, ktoré od roku 2005 dvakrát do roka organizuje najznámejší budapeštiansky klub loď A38, sa v minulosti odohralo v mestách ako Amsterdam, Belehrad, Moskva či Praha. Tento rok navštívi Bratislavu a festival Wilsonic, kde prebehne s podporou budapeštianskeho a bratislavského magistrátu. Otváracím eventom slovenskej časti projektu My City bude vernisáž výstavy fotografií maďarského fotografa Márka Simona 10. júna v Nultom priestore A4. Na vernisáž sprevádzanú hudbou (DJ Cadik) a VJ projekciou (Lee Unflyable) nadviažu spisovatelia Kőrösi Zoltán a Michal Hvorecký neformálnym rozhovorom o literatúre a maďarská kapela Tudósok.

My City Bratislava
Počas akcie My City Bratislava sa 4. júna do maďarského hlavného mesta vyberú slovenskí umelci, 11. júna zase maďarskí hudobníci vystúpia na našom festivale. Cieľom tejto medzinárodnej výmeny je priniesť životaschopnú európsku kultúru publiku aj za hranicami jednotlivých štátov. Bratislavu predstaví Maďarsku spisovateľ Michal Hvorecký. Trojdňová akcia začne neviazanou debatou, keď sa o svojich mestách porozpráva s maďarským spisovateľom Kőrösi Zoltánom. Verejnosti predstavia aj festival Wilsonic.

Slovenskí umelci v Budapešti
4. júna večer zahrajú na palube A38 Toni Granko, potom Irie Maffia Soundystem a Peťo Tázok. Počas dvoch nasledujúcich dní sa predstavia Noisecut, DJ Bootsie Quartet, Longital, Colorstar, Foolk i DJ Junior, 6. júna zase Lavagance, Turbo, Puding pani Elvisovej, Isobutane a DJ Tibor Holoda. Aj takouto atraktívnou formou chce Wilsonic v spolupráci s Bratislavou a Budapešťou odstraňovať stereotypy vo vzťahoch medzi Maďarmi a Slovákmi.

Ak sa chcete tohtoročného festivalu Wilsonic, ktorý potrvá od 11. do 13. júna zúčastniť, stačí si zakúpiť vstupenky vo vynovenom internetovom obchode na http://www.wilsonic.sk. Najnižšie, tzv. členské ceny získa každý registrovaný návštevník wilsonic.sk. Predpredaj ponúka aj sieť Ticketportal.

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou, elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta, s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

via wilsonic.sk