BONUS – INKOGNITO EP


„Tohle je probuď se, vstaň a běž! Místo je tady a čas je teď!“

INKOGNITO EP je druhý sólový počin Bourka ze SPORTO, který od loňského léta vystupuje a nahrává pod jménem BONUS. Alibisticky by se jeho tvorba dala strčit do neurčité škatulky „alternativní rap“ (ať už to znamená cokoliv), ale INKOGNITO EP nabízí mnohem víc. Přestože se na nových skladbách kromě Bourka podílely i dvě ikony slovenské scény – Karaoke Tundra a DJ Spinhandz – bylo by zavádějící spojovat ho výhradně s hip-hopovou scénou.
„Pro mě je důležitej rap ve svojí ryzí podobě,“ vysvětluje Bourek: „Vnímám ho jako slovo ulice, tedy nejjednodušší médium který může použít každej, kdo má co říct. Módní přehlídky, závody o prachy a prázdný budování kultů osobnosti, to mě nezajímá.“ Jako hudební nosič pro svůj rap využívá BONUS nejrůznější hudební žánry, vlastní beaty a samply, ale klidně i celé cizí skladby – podklady se navíc na koncertech často mění a vyvíjejí.

BONUS začal fungovat v létě 2009 v podstatě náhodou – Bourek přislíbil sólové vystoupení na festivalu Silver Rocket Summer Solo, aniž by nějaký vlastní projekt vůbec měl – a vzít do ruky mikrofon a začít mluvit se dva týdny před koncertem zdálo jako nejjednodušší řešení. Nadšený ohlas motivoval Bourka k tomu, aby svůj jednodenní projekt uvedl do regulérního života a vydal se na cestu. Kromě ryze osobních témat, jaká záměrně reflektuje Inkognito EP, se ve svých skladbách vyjadřuje k politickým i společenským záležitostem nebo komentuje dění na DIY a punkové scéně. Právě ta je totiž pro BONUSE stěžejní platformou. „To, co dělám, je vlastně punk oblečenej do jinýho žánru“, říká Bourek. „Prostě mluvim nahlas a přímo o věcech, co jsou pro mě důležitý.“

Inkognito EP vydává Starcastic jako free mp3 download

http://starcastic.cz/bands/bonus-inkognito

BONUS – INKOGNITO EP
01. Probuď se, vstaň a běž

02. Šest písmen

03. Studio Brno (+DJ Spinhandz)

04. (skit)

05. Lepší timing

06. Ovšem

07. Mý místo

STARCASTIC RECORDS
http://www.starcastic.cz
info@starcastic.cz
Hájkova 12, 130 00 Praha 3

via STARCASTIC RECORDS