Bonobovi bude predskakovať Fallgrapp


Domácim hosťom na augustovom koncerte britského elektronického mága Bonoba bude slovenský hudobný projekt Fallgrapp. Bonobo si ho vybral z širšej ponuky slovenských a českých hudobných zoskupení. Dlho očakávané vystúpenie britského umelca Simona Greena, známejšieho pod menom Bonobo, sa uskutoční 13. augusta v bratislavskej Aegon Aréne Národného tenisového centra (NTC).

Fallgrapp je projekt okolo muzikanta Jureša Lišku, ktorý vystupuje momentálne v osemčelnnom zložení. Na koncertoch spája elektroniku s husľovým triom, vokálmi, bicími a gitarou. Fallgrapp je momentálne jednou z najvychytenejších domácich formácií na poli elektronickej a nezávislej hudby a určite sa bude snažiť pred svojím obľúbeným Bonobom ukázať to najlepšie.

Bonobo, aktuálny kráľ downtempa a triphopu, vystúpi v Bratislave so speváčkou Szjerdenne a kompletnou kapelou v rámci turné k aktuálnemu albumu The North Borders.

Bonobo patrí k tým málo umelcom, ktorých koncerty sú v posledných rokoch po celej Európe pravidelne do posledného miesta vypredané. Bonobo-mániu spustila okrem iného Simonova spolupráca so speváčkami ako Bajka, Andreya Triana či Erykah Badu, ale hlavne jeho cit pre tú správnu kombináciu triphopu a jazzu s tou najfajnovejšou elektronikou.

Podľa magazínu Pitchfork, v rámci hudobnej „priehradky“ downtempo/triphop, do ktorej sa radia Air, Thievery Corporation či Four Tet, Bonobo „stojí nad všetkými“. Recenzent britskej BBC odporúča „stráviť trošku času s týmto umelcom každému, kto si zatiaľ nenašiel cestu k elektronickej hudbe“.

Predpredajové lístky na koncert Bonoba a Fallgrapp sú k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk v cene 25 eur, na mieste bude vstupné 30 eur. K dispozícii sú aj VIP lístky, ktorých majitelia budú mať rezerované sedenie v lóžach s výborným výhľadom na pódium a prístup do salóniku s občerstvením.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Tom Odell, Garbage či Nils Frahm, v najbližších mesiacoch pripravuje okrem iného vystúpenia izraelského pesničkára Asafa Avidana či islandských Gus Gus.