BODY & SOUL // NUDANCE XXL6


Rakúske drum&bassové duo Robert a Michael sú dôkazom, že kvalitný tanenčný dnb sa u našich susedov rodí ako húb po daždi. Majú za sebou niekoľko skvelých spoluprác s Camo&Krooked a Fourward s trackmi na labeloch ako Virus, Viper, BBK, Bad Taste či Nasca records. Významne sa podieľajú na organizácii najväčšieho dnb festivalu široko ďaleko Urban Art Forms. Robert je aj skvelý dj, ktorý vie ako roztancovať publikum a vytvoriť energickú atmosféru. Na Slovensku vystúpi 19. novembra na akcii XXL6 v Trenčíne. Bližšie info o párty nájdete tu http://nudance.sk/events/show/Nudance+XXL6+Liquid+%26+Neurofunk+mayhem
Oficiálna myspace stránka http://www.myspace.com/bodyandsoulmusic

Mixované sety na free download:
Kongkast 104 http://mp3.drom.sk/kongkast-104-body-soul
Signall_FM live http://mp3.drom.sk/body-soul-signall-fm-live
La Boum de Luxe v radiu FM4 http://www.dnbarena.ru/download/Body_and_Soul-La_Boum_De_Luxe_At_FM4-20070831.mp3

Biografia

Aj napriek tomu že boli BODY & SOUL hneď z úvodu svojho vstupu na scénu hodnotení ako tvorcovia „dance floor smashing“ beatov, neprestali prekračovať hudobné hranice. Experimentovanie s rôznymi žánrami im pomáhalo nachádzať zvuk, čo len trochu odlišný od bežného Drum & Bassu. Táto dvojica sa stala známou pre svoje nesmierne všestranný a nebývalý sound, ktorý uchvacuje čoraz viac fanúšikov.

Camo & Krooked vs Body & Soul – The Big Rush

Po vydaniach na slávnom labely Bad Company, sa duo rozdelilo na rôzne bočné projekty, ktoré sa nezávisle zúčastňovali na hudobných produkciách a v rôznych hudobných oblastiach s cieľom zdokonaliť sa vo svojej profesii. Rob a Mike sa nakoniec opäť spojili v roku 2008 a založili svoje vlastné vydavateľstvo – Nasca Records , ktoré sa opäť sústreďuje výlučne na Drum & Bass. Okamžité výsledky ich opätovného spojenia bola rada vysoko hodnotených počinov a remixov pre Breakbeat Kaos, Viper či Virus Recordings.
Duo má tiež za sebou pestrú cestu so svojimi DJ-setmi. Okrem domovského Rakúska hrali azda vo všetkých európskych krajinách a taktiež i vo svete. Za svoj veľký úspech považujú už druhú účasť na Winter Music Conference v Miami. Takže treba si na BODY & SOUL dávať pozor aj v roku 2010!

Body & Soul vs. Camo & Krooked – Change the course

Zoskupenie Body & Soul bolo založené v roku 2003 Robertom Stefanom a Michaelom Willerom. Už od malička boli obaja silno ovplyvnený hudbou, pôsobením v rozličných projektoch od rockových kapiel, cez klasický orchester, djing či organizovanie akcii.
Od roku 1998, kedy sa Robert udomácňoval na lokálnej dnb scéne ako dj a promoter, Michael študoval zvukové inžinierstvo na univerzite vo Viedni. Obaja sa poznali už dávno pred tým, no bol to práve drum and bass, ktorý ich spojil a primel tvoriť hudbu spolu.

Camo & Krooked vs Body N Soul – The Reward

V roku 2003 sa teda definitívne rozhodli zanechať všetky predošlé aktivity a začať tvoriť dnb tracky. Na konci roku 2003 najznámejší svetový dnb portál drumandbass arena (www.breakbeat.co.uk) vyhlásil veľkú remixovaciu súťaž slávnych EZ-rollerz. Dovtedy Body & Soul nemali vydaný žiaden oficiálny releas a tak sa rozhodli tejto súťaže zúčastniť. 300 tisíc poslucháčov z celého sveta sa zapojilo do hlasovania, v ktorom práve remix od Body & Soul obsadil prvé miesto spomedzi ďalších 1000. Rovnako aj samotný EZ-rollerz boli nadšený podareným remixom a tak sa zanedlho rozhodli vydať re-make tracku “Roadrunner” na ich rešpektovanom labely Intercom Recordings.

Tento úspech upriamil veľkú pozornosť na dvojicu Body & Soul, ktorí nezaháľali a ďalej tvrdo pracovali na vývoji svojho zvuku. V lete 2004 spolu so začínajúcim talentom Djom Genr8 z Miami vytvorili song s názvom “The Passage”, ktorý okamžite strhol pozornosť ľudí ako Bad Company, Dieselboy, Dylan a mnoho ďalších, ktorý prišli so serióznym záujmom tento track vydať na vlastnom labely. Už o niekoľko dní bol “The Passage” upísaný labelu Bad Company presents. Začiatkom roku 2005 ho nasledovali ďalšie 2 tracky, ktoré pod hlavičkou rovnakého vydavateľstve vyšli na výberovke BadTaste Compilation.

Body & Soul vs. Fourward – Authority

V rovnakom roku sformovali menší projekt nazvaný “17th Boulevard” s Marcusom Smallerom známeho z rakúskej skupiny “3 feet smaller“. Plodom tejto spolupráce bol track “Memories”, ktorý okamžite zaujal kľúčových hráčov scény ako Pendulum, Teebee, či John B a zanedlho vyšiel na druhom pokračovaní BadTaste spolu s “Timebomb” a “Blow my dues out”.

Medzitým sa Michael a Robert prezentujú v djských setoch po celom svete a potvrdzujú tak svoju reputáciu, ktorá sľubuje davové šialenstvo a skvelý hudobný zážitok. Okrem toho sa významne podieľajú na organizácii najväčšieho drum and bassového festivalu široko ďaleko – Urban Art Forms.

Body & Soul @ UAF Festival 2008

via Nudance crew