Beseda s Nesbøm vypredaná za 77 sekúnd, bude online prenos


Po zverejnení informácie o príchode jedného z najpopulárnejších svetových autorov krimi románov na Slovensko sa zdvihla vlna záujmu o stretnutie s ním. Vstupenky na jedinú slovenskú besedu s Jo Nesbøm sa v sobotu 18. apríla vypredali v priebehu 77 sekúnd.

S obľúbeným autorom sa stretne niekoľko stoviek Slovákov, ostatní môžu sledovať priamy prenos
Predaj vstupeniek na besedu s Nesbøm sa uskutočnil uplynulú sobotu na http://www.martinus.sk/nesbo, pričom prebehol v štyroch vlnách s hodinovým rozstupom a v každej z nich bolo k dispozícii 100 ks vstupeniek. Všetky vstupy na podujatie sa vypredali spolu za rekordných 77 sekúnd. Počas predaja na stránku prišli tisíce ľudí.
Záujemcovia, ktorým sa nepodarilo kúpiť vstupenky, môžu besedu sledovať v pohodlí svojich domovov ako priamy prenos cez webovú stránku http://www.martinus.sk/nesbo. Prenos podujatia zabezpečí MeToo.sk. Martinus spolu so svojimi partnermi naviac prinesie niekoľko súťaží, v ktorých ešte bude možné získať vstupenky na toto podujatie.
Záujem o stretnutie s Nesbøm, ktorý do Bratislavy prichádza na pozvanie vydavateľstva Ikar, bol od začiatku zverejnenia informácie o jeho besede v kníhkupectve Martinus.sk obrovský. V priebehu pár hodín sa na udalosti na Facebooku zapísali stovky ľudí a v sobotu, v deň predaja vstupeniek bolo len cez túto sociálnu sieť nahlásených viac ako 2100 záujemcov. Niet sa čo čudovať: autorove diela vyšli vo vyše 40 jazykoch a 140 krajinách sveta, vďaka čomu sa zaradil medzi najprekladanejších autorov. Na Slovensku sa predalo už vyše 200 000 ks jeho kníh.

Na programe nielen beseda
Vstup na samotnú akciu bude otvorený 6. mája 2015 o 18:30. Podujatie sa začína o 19:00 premietaním zaujímavostí zo života románového protagonistu pod názvom Po stopách Harryho Holeho od Jozefa Zelizňáka, prekladateľa románov Jo Nesbøa do slovenčiny. Samotná beseda sa začne o 20:00 a najbližšiu hodinu bude priestor na otázky moderátora aj publika. O 21:00 bude nasledovať autogramiáda, ktorá bude tiež trvať hodinu. V priebehu večera si budú môcť zákazníci kúpiť ktorýkoľvek román Jo Nesbøa so špeciálnou zľavou.

Od futbalu a financií ku krimi románom
„Mrazivé“ severské krimi je žáner, ktorý sa stal v našej krajine, rovnako ako vo svete, veľmi obľúbeným a značnú zásluhu na tom nesie práve spisovateľ Jo Nesbø. V mladosti úspešný prvoligový futbalista po zranení vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho finančný analytik. Založil populárnu hudobnú skupinu Di Derre, ale stále ho to ťahalo smerom k písaniu.

Z kníh Jo Nesbøa vydaných na Slovensku bolo doteraz predaných približne 200 tisíc výtlačkov. Vo vydavateľstve Ikar vyšlo:
Séria s Harrym Holehom: Netopierí muž (2014), Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012), Pancierové srdce (2013), Prízraky (2013), Polícia (2014).
Samostatné krimi-romány: Headhunters – Lovci mozgov (2012), Syn (2014) a očakávanou novinkou bude román Šváby, ktorý vyjde už tento mesiac.
Autor v rámci svojho turné navštívi aj Prahu a Budapešť. Na Slovensko ho pozvalo vydavateľstvo Ikar pri príležitosti svojich 25. narodenín.