Beseda a koncert s MIRKOU MIŠKECHOVOU


Občianske združenie Zelená Zebra otvára sezónu kultúrnych podujatí 2015 pokračovaním úspešného cyklu besied s mladými umelcami ,,AKO SOM ZAČAL(a)“. V poradí už ôsmym hosťom večera, kde predstavujeme vždy jedného zaujímavého umelca a jeho príbeh, bude úspešná pesničkárka. V utorok, 17. februára 2015 o 19:00, príde do Fotogalérie Trafačka v Nitre porozprávať o svojej ceste k hudbe Mirka Miškechová.

MIRKA MIŠKECHOVÁ má 22 rokov a pochádza z Považskej Bystrice. Študovala žurnalistiku na UKF v Nitre. Slovenská pesničkárka si v súčasnosti plní svoj detský sen byť speváčkou. Vlastné texty tvorí od 15 rokov, vkladá do nich osobitý humor a nadhľad. Získala niekoľko významných folkových ocenení, ako napríklad zlatá autorská Porta a taktiež sa stala absolútnym víťazom súťaže Rebrík 2012, ktorú organizovalo nitrianske rádio Max. Koncertuje doma, ale najmä v susednom Česku. Na konte má tiež duet so známym českým umelcom Xindlom X, na ktorého koncertoch pravidelne hosťuje a prednedávnom vydala svoj debutový album Schizofrenik – optimista.
Súčasťou večera bude Mirkin koncert, besedu bude moderovať Ľubica Plencnerová.

Už šiestym rokom prezentuje OZ Zelená Zebra nitrianskej verejnosti inšpiratívnych mladých ľudí. Hosťami dlhodobého projektu „AKO SOM ZAČAL(A)“ sú začínjúci umelci z rôznych oblastí, ktorí sú úspešní v tom, čo robia najradšej.

Srdečne pozývame všetkých, ktorí sa chcú inšpirovať do Trafačky na ulici Janka Kráľa 65 v utorok, 17. februára 2015 o 19:00.