Beat Right 17 – Camo and Kruked rozhovor


Camo & Krooked vlnia vody medzinárodnej drum & bass scény už nejakú dobu. Ako súčasť rodiny Viper, Renegade Hardware, Uprising a Beta je ich tvorba medzinárodne známa a dajú nám to zreteľne najavo v piatok 26.2.2010 v Bratislave na akcii Beat Right. Pri tejto príležitosti sme s nimi spravili rozhovor.

Prosím, predstavte sa …
Sme Reini Rietsch & Markus Wagner a žijeme vo Viedni niekoľko mesiacov. Študujeme na univerzite, popri tom pracujeme na hudobnej tvorbe. Veľmi často hrávame v kluboch a taktiež sa snažíme žiť uvoľnený život.Ste veľmi tvoriví producenti. Či už ako duo alebo jednotlivec vydávate veľa hudby bez straty kvality. Aké je vaše tajomstvo?

Vždy sa snažíme robiť niečo iné. Povedzme, že sme práve urobili dve horúce dancefloorovky, potom úplne prepneme štýl a vyprodukujeme liquid drum & bass, alebo dokonca minimal techno, aby sme získali novú inšpiráciu. Týmto spôsobom sa snažíme aby naša tvorba nebola dookola rovnaká. V minulosti sme zvykli robiť viac pesničiek, ale ako naše štandardy stúpli, je čoraz ťažšie uspokojiť sa. Ak to nie je 100% droga, zahodíme to do smet í. Takže tajomstvo sa ukrýva za kontrolou kvality; iným slovom perfekcionizmus.

Mnohé z vašich piesní majú príjemnú melódiu a sú tanečne orientované ako napríklad Vampire či The Reward, prečo pravé takýto výber?
Pokúšame sa produkovať skladby, ktoré dobre odznejú na ktorejkoľvek party, s množstvom energie a charakteru. Veď kto nechce uspokojiť potreby davu na parkete?! Na druhej strane tiež produkujeme množstvo liquidových melódií. Niektoré z nich sú zverejnené na našom nedávno vydanom albume Above and Beyond, ktoré je viac zamerané na počúvanie.


Chvíľu ste boli súčasťou rodiny Viper. Aké to bolo?

Brendan Futurebound je príjemný chlapík a v labeli Viper idú veci ako po masle. Toto zapríčiňuje, že sa spolu s umelcami label rozrastá. Bren sa dostal s nami do kontaktu akonáhle sme začali produkovať kvalitný hudobný materiálu a ihneď sme podpísali niektoré z našich zmlúv, čo bola dobrá motivácia pre nás.

Rozmýšľali ste nad spoluprácou s inými producentmi drum & bassu, s ktorými by ste chcete robiť? A čo iné žánre?
Práca s Culture Shock by bola určite zaujímavá, pretože sa nám páčia nápady, ktoré sú v pozadí jeho produkcie. Mimo dnb by bolo zaujímavé pracovať s techno producentmi ako napríklad Stephan Bodzin.

Mnoho dnb producentov začína pôsobiť aj v iných žánroch, ako napríklad Sub Focusove electro na jeho albume. Alebo dubstep, ktorý možno nájsť u mnohých. Nejaké plány v tejto oblasti?
My taktiež máme techno projekt s názvom Chrome, ktorý tiež vstupuje do hry v tomto okamihu – máme niekoľko pripravovaných skladieb a mali sme už niekoľko hraní v rámci tohto aliasu. Máme tiež dubstep, ktorý bude zverejnený na Shadows of the Empire, ktorý je časťou Black Sun Empire. Ale je toho ešte viac. Pretože sme urobili dosť drum & bassu v posledných mesiacoch, v blízkej budúcnosti prídeme so zmenou v podobe úplné iného žánru.

Obaja sídlite v Rakúsku, koho by ste odporučili z vašej krajiny?
„Veľmajster“ D. Kay, Body & Soul, Fourward a DisasZt.

Na čo sa môžeme tešiť v blízkej budúcnosti?
Veľa vecí ma vyjsť v najbližších šiestich mesiacoch. Hospital 12″, Breakbeat Kaos 12″, Beta EP, EP Viper, Audio Porn 12″. Vypocut si mozete náš nevy liquidovo založený album Above and Beyond z Mainframe vydavateľstva.

Ešte na záver, máte nejaký odkaz pre Bratislavu?
Nachystajte si poriadne topánky, lebo na parkete to poriadne roztočíme!

via Digital Inside