Bábkova atrakcia pre dospelých v Bratislave


Unikátne divadelné zoskupenie Dezorzovo lútkové divadlo ako jediné bábkové divadlo pre dospelého diváka na Slovensku presviedča milovníkov nielen bábkového divadla, že tento žáner divadelného umenia je atraktívna ale aj intelektuálna zábava pre široké spektrum divákov. Po náročnom a na ocenenia bohatom minuloročnom turné sa toto jedinečné bábkové divadlo opäť predstaví aj bratislavskému publiku a to najnovšou produkciou erotickej maňuškovej show Gašparkove šibalstvá alebo erotic dobrodružstvá Bob de
Nira. Táto inscenácia čerpá inšpiráciu z formálnych postupov klasickej maňuškovej „punchiády“, ktorá sa v európskych mestách začala objavovať už v 15. storočí, no atraktívny obsah čerpá hlavne zo súčasných popkultúrnych odkazov a trendov. Táto erotická maňušková show je komédia o známom bábkovom hrdinovi, nesmrteľnom dobrodruhovi, zvodcovi a veľkom európanovi Gašparkovi, ktorý je svojráznou postavičkou nielen bábkového divadla a odpradávna zosobňuje v esenciálnej forme všetky zlé ľudské
vlastnosti. Gašparko už celé stáročia spája ľudí všetkých národov aj vyznaní hlavne svojím politicky nekorektným humorom či sexistickou satirou.

Dobrodružnú bábkovú komédiu napísal a režíroval principál divadla Gejza Dezorz, dramaturgicky ju pripravil Aladár Hrča, bábky a scénu vytvoril scénograf Von Dubravay. V hlavných úlohách sa predstavia herci Alexander Maďar, známy z muzikálov Príbeh ulice, Dracula či Cyrano z predmestia a DJ MIZZI alias Majo Mitaš, ktorého pozná publikum z televíznych seriálov Mesto tieňov, Ordinácia v ružovej záhrade či Rádio. Po niekoľkých mesiacoch absencie sa publiku predstaví aj zvierací akrobat tchor Julius von Fontana.

Silu svojej potencie predvedie Dezorzovo Lútkové Divadlo a odhalí tie najnecudnejšie polohy bábkového divadla vo štvrtok 27. januára v chillout and culture clube Hopkirk v Bratislave na Karpatskej ulici č.2 (YMCA) o 20:00 hodine. Nenechajte si újsť tento unikátny divadelný večer. Deťom do 18 rokov zakázané, rodičom do 100 rokov prikázané!

Gejza Dezorz
GAŠPARKOVE ŠIBALSTVÁ
alebo erotic dobrodružstvá Bob de Nira

Hrajú: Alexander Maďar, Majo Mitaš, Gejza Dezorz
Best Boy: Julius von Fontana
Hudba: Johny Guitar
Výtvarná spolupráca: Miloš Gašparec
Scénografia: Von Dubravay
Dramaturgia: Aladár Hrča
Réžia: Gejza Dezorz

ŠTVRTOK 27. JANUÁR 2011 O 20:00
HOPKIRK chillout and culture bar, Karpatská 2, Bratislava

Rezervácie
hopkirk@hopkirk.sk

http://www.dezolutky.com

via hopkirk.sk