Až 3 dni drum&bassu na Duchonke – TRIDENT FESTIVAL 2016


Posledný júnový víkend sa už po šiesty krát otvoria brány jednej z najväčších tanečných udalostí u nás. Prírodný areál pri jazere Duchonka sa 23.-25. 6. opäť premení na drum&bass festival TRIDENT, ktorý tentoraz bude začínať už vo štvrtok a tak sa o celý jeden deň predĺži…
V krásnom prostredí autocampingu Duchonka sa tak môžu návštevníci tešiť na 3 dni plné hudby v podaní vyše 100 djov z 11 krajín sveta. Medzi headlinerov tento rok jednoznačne patrí legenda tohto žánru ED RUSH, brazílsky gramofónový čarodejník DJ MARKY či new school v podaní THE PROTOTYPES. Ďalej tu vystúpi novozélandké duo STATE OF MIND, britský soulful projekt TECHNIMATIC alebo aj rastúca jump up hviezda HEDEX. Čoraz populárnejší neurofunk prinesie značková noc maďarského vydavateľstva Eatbrain, počas ktorej sa predstavia jeho majitelia JADE & MINDSCAPE a tiež reprezentanti rusky hovoriacich krajín AGRESSOR BUNX a GYDRA. Vynávačov absolútne najtvrdšej formy d&b poteší holanďan LIMEWAX alebo juhoafrický COUNTERSTRIKE. Zo slovenských a českých djov, ktorý tento line-up doplňujú za mienku určite stojí FORBIDDEN SOCIETY, RIDO, L PLUS, PHILIP TBC, INKWALL, PIXIE, SOUNDPHREAKERS, MINOR RAIN, KUTLO a samozrejme desiatky ďalších domácich top dj mien.

Trident Festival 2016 prináša najpestrejšiu d&b dramaturgiu vo svojej histórii, takže sa na Duchonke tentoraz predstaví každý jeho subžáner. Program bude opäť rozdelený na dve open air a jedno kryté indoor pódium. Počas tohto predĺženého víkendu tak návštevníci zažijú až 50 hodín tej najkvalitnejšej tanečnej hudby a samozrejme aj viaceré nehudobné doprovodné akcie, ako živé maľovanie graffiti, turnaje v stolnom futbale, či súťaže v tanci dnb step…

„Festival rastie, nie len do počtu návštevníkov a umelcov, ale aj dĺžkou svojho konania. Je skutočne skvelé, že sa nám na tomto ročníku podarilo prekročiť magickú hranicu 100 účinkujúcich, ktorí na Duchonku zaiste prinesú neopakovateľnú atmosféru a pestrosť. Máme azda tú najvernejšiu fanúšikovskú základňu na tanečnej scéne a preto veríme, že si návštevníci opäť dostatočne užijú tento najväčší sviatok drum&bassu u nás“ dopĺňa pr manažér Jozef Šiarik.

Vstupenky na na Trident Festival 2016 sú v predpredaji v steti Ticketportal. Normal vstupenku aktuálne zakúpite za 24,90€ a VIP ticket, obsahujúci viacero výhod, ako napr. kompletné VIP kempovné ,či špeciálnu VIP zónu s možnosťou stretnutia headlinerov, je k dispozícii za cenu 34,90€.
Viac info o festivale nájdete na oficiálnom webe: http://www.trident.sk

TRIDENT FESTIVAL 2016
23.-24.-25. júna 2016 // Duchonka, Prašice
vstupenky: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22029
Facebook udalosť: http://www.fb.com/events/820467334748519/