Asaf Avidan vystúpi v Bratislave


Bratislava sa stala súčasťou jesenného turné izraelského speváka Asafa Avidana. Autor hitu One Day/Reckoning Song a jeden z najpozoruhodnejších pesničkárov súčasnosti vystúpi 27. októbra 2014 v bratislavskej Starej Tržnici. Prvých sto vstupeniek v uvádzacej cene 25 eur je už k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk.

Hudobný génius a nový Mesiáš, ako ho tituloval renomovaný magazín Rolling Stone, vyráža na jeseň na európske akustické turné k aktuálnemu albumu Different Pulses. Ide o jeho prvý hudobný počin od rozchodu so sprievodnou kapelou The Mojos, pričom podľa recenzentov práve akustické skladby s gitarou a ústnou harmonikou svedčia Asafovi najviac.

Asaf Avidan si vybudoval renomé spoločnými turné s Bobom Dylanom, Lou Reedom či Robertom Plantom, ktorí si ho vybrali ako support act. Práve k Dylanovi býva často prirovnávaná Asafova hudba, zatiaľ čo jeho hlasový prejav podľa hudobných médií pripomína zo všetkého najviac Janis Joplin. Obrovský úspech Asaf zaznamenal až v roku 2012, keď sa jeho hit One Day/Reckoning Song v remixe DJ-a Wankelmuta dostal na čelo singlového rebríčku v 14-tich krajinách.

Asaf začal skladať hudbu po bolestnom rozchode so svojou dlhoročnou priateľkou a z prvých skladieb vznikla v roku 2006 EP Now That You’re Leaving. O dva roky neskôr mu vyšiel prvý album Reckoning, ktorý sa stal a doteraz je v Izraeli najpredávanejším nezávislým albumom všetkých čias.

Pod titulom Asaf Avidan & The Mojos vyšli v nasledujúcich rokoch ďalšie dva albumy Poor Boy/Lucky Man (2009) a Through the Gale (2010). Po rozpustení The Mojos vydal Asaf zatiaľ posledný album Different Pulses (2013), ktorý bude tvoriť základ jeho koncertného programu aj v októbri v Bratislave.

Po vyprední najlacnejších lístkov sa dostanú postupne do predaja 30- a 35-eurové lístky, na mieste bude vstupné 40 eur.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Garbage, Parov Stelar Band či Nils Frahm, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia islandských FM Belfast, Emilíany Torrini, britskej speváčky Delilah a downtempovej ikony Bonoba.

– viac info & vstupenky:
http://www.orepole.sk

Asaf Avidan – Reckoning Song

Asaf Avidan – Your Anchor

Asaf Avidan – Left Behind

https://www.facebook.com/events/625141464243749