Apparat príde do Bratislavy s čerstvou štúdiovkou


Len pár hodín po tom, čo sa na Slovensku oficiálne začne leto, bude bratislavský Majestic Music Club (MMC) hostiť akciu, o ktorej už teraz môžeme hovoriť ako o kandidátovi na klubovú udalosť leta. V piatok 21. júna sa totiž do našej metropoly vráti veľká postava európskej elektronickej scény – Sascha Ring alias Apparat, a to s čerstvým materiálom. Nemecký producent vydá už 22. marca na rešpektovanom labeli Mute štúdiovku LP5 a práve ona bude dôvodom jeho vystúpenia v Bratislave. Nový album prichádza v čase, keď si 40-ročný producent dáva tvorivú prestávku s projektom Moderat, ktorý v roku 2017 ovládol festival Grape.

Apparat z chystanej štúdiovky už zverejnil singel Dawan. Ten si fanúšikovia môžu pamätať aj zo seriálu Dark od Netflixu. Album bude jeho piatou sólovou štúdiovkou, pričom od tej poslednej – The Devil’s Walk – si dal poriadne dlhú pauzu – celých 8 rokov. Medzitým ešte stihol nahrať a vydať album Krieg und Frieden, ktorý mapuje hudobnú produkciu pre divadelnú adaptáciu slávneho románu Vojna a Mier.

“Nový album som bol schopný urobiť týmto spôsobom len preto, že existoval Moderat. Pôsobiť na jednom stagei s Moderat mi umožnilo prejavovať sa vo veľkom a odbremeniť od toho Apparat. Pri tvorbe sólového albumu som už nemusel vytvárať žiadne veľké popové hymny a len som sa ponoril do detailov a štruktúr hudobných podkladov,” povedal Sascha Ring o chystanom albume. Jeho slová úplne korešpondujú s dávnejším vyjadrením o tom, že ho už viac zaujíma tvorba zvukových plôch ako beatov.

Novinku, na ktorej bude kombinovať elektroniku s akustickým spevom a zvukom, predstaví nielen v kluboch, ale aj na festivaloch. Hostiť ho okrem iných bude oceňované barcelonské podujatie Primavera Sound. Vstupenky na jeho predstavenie v MMC sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk. Prvá stovka lístkov sa v piatok predala za pár hodín.

Vystúpenie Apparata bude súčasťou novej koncertnej série s názvom Dobrý výber. V nej svoje sily spojili slovenské promotérske tímy Gentle Groove Production a Salek production (City Sounds), aby fanúšikom prinášali osvedčených zahraničných intepretov či zaujímavé nové mená spoza hraníc v unikátnom spojení s domácimi progresívnymi umelcami, známymi napríklad z Rádia_FM.
Ešte pred Apparatom sa v rámci tejto série predvedie britský hudobník Benjamin Clementine s Parisian String Quintet, a to 22. mája, taktiež v bratislavskom MMC. Koncertnú sériu z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

FB page: http://www.facebook.com/dobryvyber
FB event: https://www.facebook.com/events/1048230452034837/
Link na predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/apparat-de-2019-06-21/

Apparat – Goodbye

Apparat – Arcadia

Apparat – You Don’t Know Me