AnimeSHOW 2010 – Do tretice Animovaný festival


AnimeSHOW 2010 je 3.ročník medzinárodného festivalu anime, comicsu, japonskej kultúry a scifi & fantasy organizovaný pod záštitou Japonského veľvyslanectva. AnimeSHOW 2010 sa uskutoční 12-13.marca 2010 v Istropolise – Dom Odborov Bratislava.

3.ročník festivalu organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, GamesWEB.SK, Manga.SKAnimeDream.SK v spolupráci s ďalšími partnermi za účelom priblíženia fenoménu tejto kultúry širšiemu publiku na Slovensku.

Minulý ročník festivalu AnimeSHOW 2010, v priebehu 2 dní, navštívilo neuveriteľných 3682 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival preĺožiť do pristorov Domu Odborov Istropolis v Bratislave

AnimeSHOW si kladie za cieľ nielen priblížiť fenomén tejto popkultúry, ale aj poskytnúť edukáciu formou prednášok a workshopov a  tvorivú alternatívu trávenia voľného času. V neposlednom rade poskytuje priestor našim výtvarníkom, comicsovým tvorcom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel

Program:
V priebehu celého festivalu bude paralelne v 6-tich sekciách prebiehať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Anime, Comics, Japonsko a Scifi & Fantasy. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Program je postavený tak, aby pobavil a pripravil poznanie pre ľudí každej vekovej kategórie príjemnou formou.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórií FanArt. Ďalej bude prebiehať súťaž zvaná Cosplay , kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Karaoke či  tanečníka v tanečnej súťaži Dance Dance Revolution.

V rámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na viac ako 10 filmových trhákov, akými sú napríklad Nov, Avatar, Harry Potter 6, District 9. Tešiť sa môžete aj na zaujímavú prezentáciu najnovších anime filmov, ktorá bude organizovaná v spolupráci s TV Animax. Taktiež nebudú chýbať ani fantastické filmy. Či filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Novinkou na AnimeSHOW bude rozsiahla čitáreň manga komiksov v spolupráci s prvou a jedinou slovenskou manga knižnicou MangaClub.

Japonská kultúra sa predstaví rôznorodými zaujímavými prednáškami o skladaní origami, o zvykoch a bojových umeniach, o jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.

Fanúšikovia japonskej animovanej tvorby sa nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime, mangy a budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize alebo Manga Kvíze. Budú sa môcť zúčastniť krstu mangy a workshopu v jej kreslení.

Comicsová sekcia taktiež uvedie zaujímavé prednášky o comicse ako aj výstavu comicsových diel zo Slovenska a zahraničia.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi i spisovateľmi v sekcii mini IstroCON 2010, ktorý je usporiadaný pod taktovkou redakcie časopisu Fantázia a AnimeCrew.

Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harrym Potterovi, StarGate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica a Babylon 5. Nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku BestFiction 2010 a literárny workshop s odborníkmi pre začínajúcich i pokročilých autorov poviedok.

Tešiť svetových i  slovenských a českých scifi a fantasy autorov, medzi ktorých patrí aj Františka Vrbenská.

A chýbať nebude ani príjemné posedenie v čajovni alebo za spoločenskými hrami (Carcassone, Osadníci a podobne). Prípadne si môžete zahrať turnaj v kartovej hre Yu-Gi-Oh a World of Warcraft.

Detaily:
AnimeSHOW 2010 sa uskutoční 12-13. marca 2010 v priestoroch Istropolisu – Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začne sa v piatok o 14:00 a skončí v sobotu o 22:00.

via animeshow.sk