Andrea Bučko, Medial Banana, Ivana Dobrakovová a ďalší na júnovej Voices Live


Na júnovej Voices Live sa vo štvrtok 19. júna predstaví speváčka Andrea Bučko, kapela Medial Banana, spisovateľka Ivana Dobrakovová s knižkou Toxo, lyžiarka Henrieta Farkášová a Natália Šubrtová, Romana Schlesinger na scéne i vo filme zo série Nápad sa ráta a fotograf Tomáš Halász.

Absolventka divadelnej réžie a dramaturgie VŠMU, talentovaná hudobníčka Andrea Bučko. Skladá piesne, píše texty, hrá na klavíri a hlavne spieva. V ostatných dňoch predstavila prvý singel a videoklip s názvom Be my Lover z pripravovaného debutového albumu Polarity. Na Voices Live 35 sa ukáže najprv v premiére krátkeho filmu Hudobné úlety. Následne zaspieva niekoľko piesni a porozpráva o novom klipe a pripravovanom albume. Letnú atmosféru a jamajské úsmevy vyčarí bratislavská formácia Medial Banana, výrazne ovplyvnená karibskými rytmami reggae a dancehallu.

Ivana Dobrakovová je finalistkou Anasoft litera 2014 so zbierkou Toxo. Vyštudovala prekladateľstvo a tlmočníctvo. Kritici aj kolegovia spisovatelia ju zaraďujú k najtalentovanejším spomedzi mladých slovenských autorov. Z Talianska, kde žije s manželom a dcérou príde porozprávať o svojej tvorbe, inšpiráciách i o tom, čo majú spoločné jej hrdinovia s ňou. Ďalší hosť bol niekoľko mesiacov prezidentovi v pätách, kedysi fotograf tlačových agentúr i denníka, dnes fotograf na voľnej nohe. O tom, aké to je byť nezávislým fotografom s hlavným zameraním na projekty pre tretí sektor prezradí Tomáš Halász.

Návštevníci sa môžu tešiť na premiéru krátkeho filmu zo série Nápad sa ráta s ľudskoprávnou aktivistkou Romanou Schlesinger, ktorá zároveň príde na pódium porozprávať o svojich aktivitách. Ďalšími hosťkami budú alpská lyžiarka a zlatá medailistka Henrieta Farkášová a jej navádzačka Natália Šubrtová. Lepšiu bilanciu medailových umiestnení nemá žiadny iný slovenský športovec v histórii zimných paraolympijských hier.

Večer moderujú Andrea Gajdošová a Ivan Ježík. Po programe bude možné zakúpiť si albumy a knihy od účinkujúcich a dobré veci z Kaviarne Zrnko.

Voices Live 35 sa koná vo štvrtok 19. júna 2014 o 19:00 hod. v Divadle Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Predpredaj vstupeniek v cene 5€ v sieti Ticketportal. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na http://www.metoo.sk/voicestv.

Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Nadácia VÚB, Divadlo Tower Stage a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk. Viac na http://www.voices.sk/voices_live 35.

Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien.