Anča award 2010


Občianske združenie ANČA vyhlasuje tretí ročník medzinárodnej súťaže Anča award o najlepší animovaný film, ktorý vznikol najneskôr v roku 2008 a nie je dlhší ako 30 minút. Uzávierka súťaže je stanovená na 10. apríla 2010. Vybrané filmy budú premietnuté na medzinárodnom festivale animovaných filmov Fest Anča 30. 7. – 1. 8. 2010 na Stanici Žilina-Záriečie. O udelení troch cien rozhodne päťčlenná medzinárodná porota.

Špeciálne slovenským tvorcom je aj tento rok určená cena MAya award, ktorá sa koná pod záštitou produkčnej a distribučnej spoločnosti Maya, s.r.o. Zástupcovia tejto spoločnosti rozhodnú, kto bude ďalším nositeľom ceny za animovaný spot alebo znelku (v rozsahu maximálne 30 sekúnd).

Desať filmov, ktoré sa „s odretými ušami“ nedostanú do súťaže o Anča award, majú možnosť získať Cenu diváka internetovej TV.SME.SK. Ako jediné ich bude možné pozrieť si ešte pred začiatkom festivalu a to na stránke tv.sme.sk, kde bude zároveň spustené divácke hlasovanie.

Výhercovia všetkých súťaží budú slávnostne vyhlásení 1. augusta 2009 na žilinskej radnici.

3. ročník medzinárodného festivalu animovaného filmu Fest Anča opäť nebude iba klasickou prehliadkou filmov v kinosále, ale multimediálnym open-air podujatím, kde sú filmy dopĺňané živou hudbou, performance, workshopmi, seminármi, koncertmi a výstavou. Živý záujem slovenských divákov o animovaný film, ako aj zahraničný záujem o slovenskú animovanú tvorbu sú hlavným motorom Fest Anče.

via festanca.sk