Aj Košice budú mať svoj klaster


Vmeste Košice sa položili základy prvej mestskej organizácie destinačného manažmentu na Slovensku. Mesto Košice, ktoré v roku 2011 bude hostiť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a v roku 2013 bude Európskym hlavným mestom kultúry, chce koncepčne usmerňovať návštevnosť mesta. Súčasnou klientelou v našich hoteloch sú najmä obchodní cestujúci, radi by sme preto oslovili aj pobytových návštevníkov a zamerali sa na ponuku hostí z celej Európy počas „city breaks“.

Stretnutia sa zúčastnili najvýznamnejšie hotely a reštaurácie v meste, letisko Košice, Železnice slovenskej republiky, incomingové cestovné kancelárie, ktoré majú v ponuke mesto Košice ako aj registrovaní sprievodcovia. Prejavili záujem podľa vzoru slovenských regiónov, založiť klaster cestovného ruchu, ktorý profesionálne zastreší marketing mesta smerom na turistu a bude manažérskou organizáciou cestovného ruchu v Meste Košice. „Máme plán, aby takáto organizácia fungovala od júna 2010“, potvrdil Marek Kolarčík, riaditeľ magistrátu mesta Košice.

Členom novovznikajúceho klastra bude aj nezisková organizácia Košice 2013, n.o.. Jedným z cieľov projektu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 je prispieť k zvýšeniu návštevnosti Košíc.

via kosice2013.sk