A4 sa rozlúči so sezónou divadlom i koncertmi


V bratislavskom centre pre súčasnú kultúru A4 – nultý priestor končí ďalšia sezóna. Diváci sa s ňou môžu prísť rozlúčiť v stredu 23. júna o 20.00. Záverečná párty ponúkne tri koncerty a divadelné predstavenie.

Netradičným divadelným predstavením celý večierok začne. Život nedoceníš je inscenácia, alebo ak chcete improvizovaná rozhlasová hra „odvysielaná“ naživo priamo z pódia. Do A4 ju z Čiech privezie rozpačitá trojica performerov, Johana Švarcová (Kazety, Láhor), Petr Marek (Midi Lidi, Láhor) a Marian Moštík (Láhor), ktorá si hovorí Rádio Ivo.

Koncertnú časť večierka odpáli slovenská dvojica Pjoni & Ink Midget. Kedysi hrávali spolu ako duo Tucan, neskôr sa začali venovať hudbe každý sám, aby sa opäť mohli stretnúť v spoločnom elektronickom projekte. Pjoni & Ink Midget nie sú napriek svojmu veku na bratislavskej hudobnej scéne novinkou a tak je možné, že ste na ich koncerte už niekedy boli. Viac ako pri iných projektoch však, aj vďaka veľkej dávke improvizácie platí, že vidieť ich hrať naživo viackrát nie je strata času.

Po nádeji slovenskej elektronickej a experimentálnej scény ovládnu pódium českí Disjockejové. O dvojici, ktorú si pozorné oko diváka môže všimnúť už v rozhlasovej hre Život nedoceníš, sa šíria klebety, že s heslom „Dole gate!“ vedia rozpútať šialenú tancovačku, z ktorej sa môžete liečiť celé leto. Na otázku ako znejú, vám dá vyčerpávajúcu odpoveď ich myspace: „My znieme tak, ako vy tancujete“.

Posledným klinčekom do rakvičky odchádzajúcej sezóny bude divoké vystúpenie Holanďanky DJ Marcelle / Another Nice Mess, ktorá pripravuje rozhlasové šou v Holandsku, Nemecku i Anglicku. Do A4 síce neprinesie všetkých svojich 15 000 platní, ale zaručene vyskladá jeden zo svojich povestných žánrovo pestrých setov. 

http://www.myspace.com/pjoniinkmidget
http://www.myspace.com/radioivo
http://www.myspace.com/disjockejove
http://www.anothernicemess.com

via a4.sk