6 dBs: The Ills (SR), C , Obstacles (DK)


Už dva roky šíříme po Brně pomluvy, děláme koncerty a hlavně děláme byznys! Teď jsme se rozhodli, že si pronajmeme Flédu a uděláme tam oslavu narozenin. Ne, striptýz nebude, ale jestli někdo pozvete striptérku, která vyskočí z narozeninového dortu, určitě se nebudeme zlobit. My jsme pozvali třeba The Ills, C, Obstacles – to bude lepší než večer strávený v Moulinu.

Facebook akce: http://www.facebook.com/event.php?eid=177877688912000

The Ills
http://bandzone.cz/theills
The Ills jsou z Bratislavy a vznikli na podzim roku 2008. Mohlo by se tedy zdát, že jsou na hudebním poli úplnými nováčky, ale tak tomu není. Za svou kariéru už stihli předskakovat v Brně známé PG.lost, A Sunny Day in Glasgow nebo Trespassers William ve Vídni. Kapela od svého vzniku hraje instrumentální post-rock se shoegazovým zvukem. Po dvou digitálních EP kapele vyšlo i debutové album To Wish Impossible Things, které vydalo EXITmusic.org. Hudba inspirovaná Twins, My Bloody Valentine nebo Caspian tak odstartuje tento večer. We love silence, but silence is awkward.

C
http://myspace.com/cprofile
videoklip:

live:

C už patří mezi veterány indie scény v ČR. Svůj styl popisují jako kompost-rock. Ve skladbách kombinují psychedelií, pop, hardcore, dub, post-rock i math-rock. Vznikli z rozpadnuvší se kapely Waave. Za svou dlouhou kariéru vydali několik desek a dokonce udělali „soundtrack“ k jinak němému filmu The Three Must Get Theres (Tři Mušketýři) od Maxe Lindera z roku 1922. Teď přicházejí s novou deskou Opus Vulgaris, která je ke stažení na http://election-records.com/C.html . Nová deska je zvukově mimořádně propracovaná a představuje velký posun v tvorbě C. Velkou roli v ní kromě Patrikovy kytary hrají i klávesy. Celkově je deska o něco méně dravá, ale o to více atmosférická. S každým poslechem v ní objevíte něco nového. Rádio Wave ji vyhodnotilo jako desku týdne. Některé skladby s desky jste už mohli slyšet na koncertech, kde jsou Céčka pořád stejně draví, jako byli vždy. Kapela za svou kariéru předskakovala už třeba No means no. Jejich koncerty jsou živelné, ale přesto propracované a atmosférické. Na hudební scéně naší malé republiky představují jednoznačně špičku.

Obstacles
http://www.myspace.com/obstaclesband
live at fléda:

live:

Dánská kapela Obstacles si Českou republiku snad zamilovala. Obstacles ČR nikdy nevynechají při svých evropských tour. Nutno podotknout, že se kapela v Brně těší velké popularitě a na jejich koncerty chodí víc a víc lidí. Obstacles jsou pokračovatelé legendy Children of fall, ale časy emo-core jsou ty tam. Nová sestava přináší nové nápady, naléhavost a křik vystřídala matematická preciznost.

Pro fanoušky, kteří mají rádi Envy nebo Red Sparowes jsou Obstacles povinnost, přesto jsou kapelou, kterou lze jen velmi těžko k něčemu přirovnat a zachovávají si svou originalitu. Dánové, podobně jako kapela C, přivezou do Brna svou novou desku Dividual. Kdo pamatuje jejich koncert na Flédě ve společnosti PG.lost ví, že se je na co těšit.
DJs: Burning boy, Cat Flu, Ibe

Ještě před kapelou The Ills vás rozpálí Burning Boy svým prvním DJským vystoupení. Po koncertě pak přijde party v podání Cat Flu a Ibeho. Disco s hudbou, kterou jinde neuslyšíte.

via http://www.6dbs.org