6 dBs: Deer Deer + A band called TRUST (DK)


Dánsko je pro nás zemí zaslíbenou. Jedna malá země na severu Evropy a nabízí tolik kapel špičkové kvality. Obstacles, Nightpass, Town Portal – to vše už jsme tu měli. Teď přicházejí TRUST, o co jde? Ty tam jsou barevné, rychlé mathrockové kytary. Trust nabízí basy a hutnou muziku, jako by šlo o kapelu z americké pouště.

facebook akce: http://www.facebook.com/event.php?eid=185764171445242&ref=ts

Deer Deer
bandzone.cz/deerdeer
Ogaři z moravy, kteří stojí na špičce pomyslného žebříčku moravského instrumentálního indie. Chlapci sice kdysi hledali zpěváka, ale teď už ví, že vokály nejsou třeba. Deer Deer jsou s každým koncertem lepší a lepší. Komu je líto, že TRUST nejsou mathrockovou kapelou, tak si najde pár logaritmů v muzice Deer Deer. Brněnský koncert měl být původně křestem debutové desky Deer Deer, ale to se nekoná. Inu, znáte to – punkáči. Jejich psychedelický post-rock místy připomíná slavnější Táborské C. „Pokud bereš drogy nebo máš rád divnů hudbu, nejspíš to bude neco pro tebe.“

A band called TRUST
http://www.myspace.com/abandcalledtrust
Trust jsou podle mnoha magazínů jednou z nejvíce vzrušujících kapel Dánska. Rytmus, kytarové pasáže, hutné vokály, super muzikanti a propracované bicí party. Někdy se jim přezdívá Harvey milk stoner rocku. Do Brna už zavítalo mnoho stoner rock kapel, za všechny jmenujme třeba Carusellu, ale A band called TRUST slibují až o 35,3% lepší zážitek, než poslední stoner rocková kapela, která hrála v Brně. Kapela sebou přiveze svou debutovou desku „From light into mass“, kterou vydal dánský label Play/Rec. Trust jsou vlastně mix třech nejlepších koncertů 6 dBs do jednoho tělesa, hutnost Caruselly, propracovanost Obstacles a kamarádí se s Nightpass. Co víc si přát?

via http://www.6dbs.org