30.04-01.05 / Víkend s Twisted! / Open air festival a zahraničný headliner


Od úplne prvej party TWISTED uplynul pomaly rok a my vám chceme dať preto niečo špeciálne. Twisted bude oslavovať elektronickú hudbu vonku aj vnútri, celý víkend na prelome apríla a mája!

Čas pomaly priniesol pokrok, ktorý je v prípade takej dynamickej akcie akou je Twisted úplne prirodzený. Prvý krát budete mať možnosť vidieť a počuť túto party dva dni za sebou, kedy sa takmer naraz ukáže v klube a aj na open air festivale. S novinkami však ani zďaleka nekončíme, pretože sme tiež úplne prvýkrát prizvali zahraničného headlinera! Poďme sa teda pozrieť, čo nás všetko čaká.

30/04/2010
Tento rok sme sa stali súčasťou jedného z prvých tohtoročných festivalov- “TRAFO parkotéky 2010” organizovaného každoročne pod hlavičkou legendárneho študentského rádia TLIS. V Mlynskej doline pod internátmi Mladosť vyrastie v piatok Twisted electronic music stage, na ktorom sa predvedie naozaj pestrý lineup a prevedie vás postupne minimalom, housom, breakbeatom a nakoniec Drum&Bassom. Nebude chýbať svetelná show, vizualizácie a bláznivé neočakávané kreácie.

Headlinerom večera bude mladý slovenský DnB talent B-Complex, ktorého produkcia je obľúbená nielen na Slovensku ale aj za hranicami. Za krátky čas dokázal dobiť tie najvyššie méty s trackmi ako Beautiful Lies, Girl with flower a ďalšími.

B-Complexom ale lineup ani zďaleka nekončí. Ďalším platňojazdcom v poradí je slovensky priekopník minimalu DJ Cole. Každý týždeň prináša to najlepšie z tohto žánru vo svojej vlastnej relácii Minimatica na populárnom internetovom rádiu DI.fm.

Dve mená máme za sebou, štyri zostávajú. Po B-Complexovi zahrá DnB aj Dj Marbre ktorý zároveň aj ukončí celé open air šialenstvo. Noc rozbehnú rodičia Twisted – JoshJoy a Samoo a nezabudneme ani na zastúpenie žien v podobe Djane Kitty.

K nabitému programu na TWISTED electronic music stagei sa pridá aj hlavný stage.
Trafostanica dodávajúca energiu internátom Mladosť, a podľa ktorej nesie názov aj celý festival sa premení na hlavný stage, ktorý ako už tradične bude patriť djom radia TLIS. Pre tých čo ešte o tomto rádiu nepočuli, je TLIS internetové rádio študentov, ktoré vysiela prostredníctvom streamu každý večer počas týždňa aj s moderovanými reláciami. Rádio TLIS vysiela už neuveriteľných viac ako 28 rokov z Internátov Mladosť na Mlynskej Doline.

TRAFO parkotéka 2010 – dve pódia, nabitý lineup a čerstvý vzduch, to všetko dostanete od nás úplne zadarmo! Áno je to tak, vstup jednoducho nie je žiadny!

01/05/2010
Po vybláznení sa v piatok na čerstvom vzduchu pôjdeme v sobotu do útulného bratislavského klubu Radosť. Ako už tradične aj teraz je tu TWISTED s mladým a sviežim lineupom a kreatívnym prístupom k hudbe. Ale s jednou špeciálnou zmenou. Prvýkrát sme pozvali aj zahraničného headlinera a to až z Belgicka. Dj Dave Goethals vystúpi v sobotu 01.05.2010 premiérovo na TWISTED!

Čo vás od neho čaká a čo vás neminie, to je náplňou ďalších viet od samotného Davea.

„House je tak populárny, ako nikdy predtým a z toho vyplýva aj prirodzený prísun čerstvých talentov, ktoré sa snažia získať cenné miesto v konkurenčnom prostredí elektronickej tanečnej hudby. Jedným z príkladov je svetobežec, belgický DJ Dave Goethals. Obklopený hudbou od útleho veku, začiatkom roku 2009 začal svoju cestu ako umelec na poli elektronickej hudobnej scény. Táto cesta ho doviedla až k debutu na noci Gallery v svetoznámom londýnskom klube Ministry of Sound, kde zdieľal lineup aj s holandským majstrom Sander Van Doornom.“

Dave je taktiež producent takže môžete očakávať aj hudobne kúsky z jeho vlastnej dielne.

Pokračovanie prezrádzania linuepu nebude o nič menej zaujímavé.

Dave Boyle vystúpi posledný krát na Slovensku pred tým než odíde na svoj druhy domov, na Ibizu.
Je pre nás česť, že to bude práve party TWISTED. Ťažko prehliadnuteľný človek s veľkým zjavom ale aj veľkým srdcom. Hudobný a gastronomický fajnšmeker. Aj takéto prívlastky mu patria. Jeho hranie bude zárukou divokej ‘’fiesty“, ktorým sa zároveň rozlúči na istý čas so slovenským publikom.

Začiatok a koniec bude samozrejme patriť ľuďom, ktorí toto celé majú na svedomí. Začiatok sobotnej noci odštartuje Samoo a úplný zaver Víkendu s TWISTED bude patri JoshJoyovi.

Víkend s TWISTED bude tak dobrodružný maratón, kde ochutnáte veľký kus z fenoménu elektronickej tanečnej hudby. Všetko to vypukne v piatok podvečer o 19:00 a skončí v sobotu nadránom o štvrtej hodine.
V sobotu cez deň sa môžete tešiť na prvé fotky z TRAFO parkotéky a samozrejme aj live sety z piatkového večera. Ak sa chcete dostať k najnovším informáciám, setom a fotkám ako prví, stačí sa pridať na našu facebook fanpage TWISTED.

TRAFO parkotéka 2010
30.04.2010
Bratislava / Mlynská dolina / internáty Mladosť
Entry: free
Start: 19:00 End: 01:00
TLIS stage – TLIS radio Djs
TWISTED electronic music stage
B-Complex (hospital records)
Cole (minimatica / spiral.sk)
JoshJoy (Ear-Gasmic / Twisted))
Samoo (Twisted)
Kitty (myspace.com/missdjanekitty)

TWISTED
01.05.2010
Radosť club / Obchodná 48 / Bratislava
Entry: 3 €
Start: 21:00
Dave Goethals (Firar promotions, UK)
Dave Boyle (myspace.com/deejaydaveboyle)
Samoo (Twisted)
JoshJoy (Ear-Gasmic / Twisted)

via Twisted