21. týždeň v Kasárňach/Kulturparku


3. JÚN – NEW MEDIA III – NOVÉ MÉDIA V KASÁRŇACH | VERNISÁŽ/VÝSTAVA

ŠTART – 18:00 VERNISÁŽ | BLOCK 10

VERNISÁŽ SEMESTRALNÝCH PRÁC ŠTUDENTOV ATELIÉRU NOVÝCH MÉDII, FAKULTY UMENÍ A INTERMÉDIÍ V KOŠICIACH. VÝSTAVA SA USKUTOČNÍ V OBJEKTE BUDÚCEHO INKUBÁTORA UMENÍ V AREÁLI KASÁRNI/KULTURPARKU S PRACOVNÝM NÁZVOM BLOCK 10. VÝSTAVA POTRVÁ OD 3.JÚNA DO 5. JÚNA A BUDE OTVORENÁ OD 10:00 DO 18:00!

Výstava semestrálnych prác študentov 1.2.3.a 5 ročníka atelíéru nových médií, katedry výtvarných umení a intermédií na Fakulte umení TU v Košiciach. Na výstave nájdete neobyčajné prepojenie súčasných technológií a vizuálneho umenia. Táto prezentácia dáva verejnosti možnosť priameho kontaktu s výsledkami univerzitného umeleckého školstva v Košiciach.

Sprístupnenie výstavy pre verejnosť 3.Júna od 10:00

Ostatné ateliéry Fakulty umení, Technickej Univerzity v Košiciach vystavujú v rovnakom čase v budove fakulty na Watsonovej ul.č.4

3. JÚN – MÁRIO CHROMÝ – SPECIÁLNÍ NABÍDKA – SLEVA 0% + ASIO (CZ) + P**A Z HOVEN (CZ) + AFTERPARTY | VÝSTAVA/KONCERT

ŠTART – 19:00 VERNISÁŽ | KONCERT – 20:00 VSTUP 4/3 € Študenti

OTVORENIE PRVEJ VÝSTAVY MAKE UP GALLERY V TOMTO ROKU! MÁRIO CHROMÝ JE UMELEC, ČO PERIE V PRÁČKE ŠPINAVÉ PENIAZE, SPRIADOL PAVUČINY Z KRAVÁT, VO VIDEU NA SMRŤ UBIL JÁNOŠIKA A VO SVOJEJ FIGURÁLNEJ KOMPOZÍCII Z PLASTELINY OTVORIL GOTWALDOV HROB ABY ZISTIL, ŽE MÁ LEBKU NEANDERTÁLCA. POPRITOM VÁM RÁD ZAHRÁ A ZASPIEVA. KURÁTOROM VÝSTAVY JE RADOVAN ČEREVKA

Výstava potrvá od 4.júna do 4.júla a bude otvorená Ut-Ne od 14:00 do 18:00 a počas akcií.

Make up Gallery je staronový výstavný priestor, ktorý má pod kurátorskou taktovkou umelecké združenie Make up collective. Program výstav v roku 2010 je zameraný na prezentovanie špičkového súčasného umenia z domácej i zahraničnej výtvarnej scény a v menšej miere aj na stimulovaní najmladšej generácie študentov a absolventov umeleckých vysokých škôl. Make up Gallery chce doplniť výstavný inštitucionálny rámec Košíc o dlhodobo absentujúcu platformu pre súčasné umenie. Make up Gallery vám v roku 2010 prinesie kvalitné výstavy, menšie koncerty, prednášky a workshopy.

http://www.makeupcollective.org

MÁRIO CHROMÝ (SK)

Výtvarník a hudobník Mário Chromý (1974, Malacky) absolvoval AVU v Prahe, (Šejn, David, Skrepl) Je zakladateľom skupín Iné Kafe a Vlčiak. V roku 2004 získal Cenu Oskára Čepana. Pravidelne vystavuje doma aj v zahraničí. Vo svojich krátkych videách inscenuje aktuálne, sociálne, privátne a intímne situácie. Svoj kriticko – ironický postoj zaostruje na medziľudské vzťahy v kontexte odvrátenej tváre spoločnosti. Pracuje v rôznych médiách od objektu a inštalácie po video, alebo 2D obrazy a internetové projekty. Má široký okruh tém v spekre od svetovej a domácej politiky, rôznych sociálnych projektov až po hudobné presahy. Nosná je jeho videotvorba. Máriove videá oplývajú originálnym zmyslom pre humor, snúbi sa v nich hravá zmyselnosť s obscénnosťou, povrchná krutosť so sarkastickým výsmechom. V poslednom období zaostruje svoju pozornosť na lokálnu českú politiku, na ktorú sa díva zámerne optikou jednoduchého človeka čítajúceho každé ráno noviny. Tak vyznieva Chromého kritická sonda do miestnych pomerov miestami až tragikomicky. Aktuálna výstava v Make up Gallery v Kasárňach/Kulturparku ponúka to najlepšie z jeho doterajšej tvorby. Žije a tvorí v Prahe.

http://www.myspace.com/mariochromy

Výtvarník Radovan Čerevka (1980) je absolventom ateliéru slobodnej kreativity profesora J. Bartusza na FUTU Košice kde aj čiastočne pedagogicky pôsobí a momentálne je aj interným doktorandom na Katedre Intermédií a multimédií VŠVU v Bratislave. Zároveň je predsedom združenia Make up Collective a jedným z členov košickej umeleckej skupiny Kassaboys.

http://www.cerevka.com

http://www.kassaboys.euweb.cz

ASIO (CZ) Post-punk /electro, experimental
Skupina ASIO z Prahy vznikla ako dvojčlenný projekt v lete, v roku 2009. Založil ju slovenský výtvarník a performér Mario Chromý (bývalé projekty, Iné Kafe, Vlčiak, Kroky Maria Chromého, Funny DJ) so svojou priateľkou Helenou Hanoldovou a je voľným pokračovaním jeho sólového projektu Kroky Maria Chromého.
Kapela v zložení elektrická gitara, syntetizátor, zmutované vokály a elektronická rytmika je výrazne ovplyvnená post-punkovou scénou (Digital Leather, Destruction Unit, Liars) s prvkamy psychedélie a experimentálnej elektroniky a občas prechádza do punkovej veselosti ala Ramones. Momentálne dokončujú svoj prvý koncertný program a pripravované demo je na spadnutie.

PÍČA Z HOVEN (CZ) Experimental/pop/visual
Audiovizuálny projekt PIČA Z HOVEN zahaľuje popové melódie do melancholicky potemnelých nálad. Vražedne čistá lyrickosť textov je doplnená o nemenej zaujímavú videoprojekciu.
http://www.myspace.com/picazhoven

AFTERPARTY : ZABIJÁCKA PÁRTY ZOSTAVA! (CZ) – DJ FIJU, DJ BABYPY A VJ TEXA

Od tej doby, čo toto ʺzlobivéʺ trio okusilo zakázané ovocie zo stromu poznania, sa po našich mestách zakráda zvodné slovo: PARTY! Duo djov, ktoré púšťa ostré tanečné electro tracky a krehká vjka s nekonečnou dúhovou abstrakciou vás potešia, že si ani nespomeniete na svoju mamu! Spojením umelcov z Kolektiv.info, Anymade a Multistructure vzniká už po druhý-krát zabijácká párty zostava.

http://www.myspace.com/texa_

via kulturpark.sk