PechaKucha Night Bratislava oslavuje jubiluem


Bratislavská PechaKucha Night prináša už 30. vydanie večera, počas ktorého kreatívni ľudia prezentujú svoju prácu vo formáte 20 obrázkov po 20 sekúnd. 3. jún v klube a4 je spoločnou oslavou bratislavskej komunity PechaKucha, jej hostí, priaznivcov a organizátorov. 30. vydaním sa ohliadneme za doterajšou históriou podujatia aj bližšie spoznáme nové projekty rezonujúce v spoločnosti. Silné aktuálne témy doplní výber z hostí, ktorí si divákov získali už na predchádzajúcich PechaKucha Night Bratislava. Tešiť sa tak môžete na obzvlášť silnú zostavu z oblasti výtvarného umenia, dizajnu, architektúry, fotografie, filmu či hudby.

HOSTIA:
Viliam Csino a Martin Mistrík – Cvernovka
GutGut
Šymon Kliman
Magna Deti v núdzi – pomoc Nepálu
MEJD
Pavlína Morháčová
Preßburger Klezmer Band
Lýdia Pribišová – Tržnica Bojárt
Ivana Šáteková
Martin Špirec
Filip Vančo
Jaro Vojtek – Tak ďaleko, tak blízko
zerozero

Viliam Csino a Martin Mistrík – Cvernovka Režisér a grafický dizajnér predstavia knihu Cvernovka, ktorá zachytáva históriu industriálnej budovy a jej osídľovania kreatívnymi profesiami.
GutGut Inovatívny architektonický ateliér pod vedením Štefana Polakoviča a Lukáša Kordíka, ktorý sa venuje tvorbe od malých intervencií cez navrhovanie budov až po urbánne plánovanie.
Šymon Kliman Fotograf a streetartista, medzi ktorého najznámejšie diela patria veľkorozmerné fotografické projekty vo verejnom priestore Partizáni či Beautiful people.
Magna Deti v núdzi – pomoc Nepálu Slovenská humanitárna organizácia, ktorá poskytuje zdravotnú a sociálnu starostlivosť pre deti a ich rodiny počas humanitárnych kríz, konfliktov, epidémií, prírodných katastrof. Aktuálne pomáhajú stabilizovať krízovú situáciu v Nepále.
MEJD Štúdio Štefana Noska a Kataríny Beličkovej, zamerané na produktový dizajn. Vytvárajú objekty všedného života, inšpirované touto všednosťou, ale dosahujúce nevšedné výsledky.
Pavlína Morháčová Pracuje ako grafická podpora Slovenskej národnej galérie a zároveň vytvára vizuály pre kultúrne podujatia, centrá a knihy. Stojí za projektom alternatívnej mapy Bratislavy M_P_ BA.
Preßburger Klezmer Band Kapela vychádzajúca z tradičnej hudby východoeurópskych židov – klezmeru, do ktorej primiešavajú aj štýly z iných oblastí, ľudové motívy aj moderné vplyvy. Držitelia Radio Head Award 2012 práve vydávajú svoj siedmy album.
Ivana Šáteková Výtvarníčka, ktorá sa zaoberá témami slovenského folklóru, komiksu a subjektívnym sociologickým výskumom. Jej charakteristický ironizujúci pohľad priniesla aj oceňovaná výstava Mám 30 a nemám plán.
Martin Špirec Maliar, ktorý sa podľa vlastných slov snaží byť takým dobrým umelcom, aby nemusel dva roky šetriť na nákup potrieb pre výtvarníkov vo Viedni.
Lýdia Pribišová – Tržnica Bojárt Kurátorka Lýdia Pribišová predstaví projekt českej výtvarníčky Kateřiny Šedej, ktorý sa odohral v Tržnici na Trnavskom mýte. Cieľom umelkyne bolo oživiť a zatraktívniť tento priestor pomocou umeleckej akcie.
Filip Vančo Fotograf, kurátor, pedagóg a galerista, ktorý stojí za galériou Photoport. Okrem iného inicioval aj vznik knižnej edície Osobnosti slovenskej fotografie, ktorej je jedným z editorov.
Jaro Vojtek – Tak ďaleko, tak blízko Autor oceňovaných dokumentov so sociálnou tematikou v najnovšom filme Tak ďaleko, tak blízko rozpráva o svete autistov a ich rodičov.
Zerozero Architektonické štúdio pôsobiace na východe Slovenska. V roku 2013 bol realizovaný ich doposiaľ najväčší projekt Kasárne Kulturpark, ocenený Cenou Dušana Jurkoviča, dvoma cenami CE.ZA.AR. 2014 a Cenou ARCH.

PechaKucha Night Bratislava Vol. 30
Streda 20:20, a4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2
Lístky: 5,- EUR predpredaj v TUTO (Stará tržnica) a a4 – priestor súčasnej kultúry (Karpatská 2) / 7,- EUR na mieste
FB event: https://www.facebook.com/events/1416273978695236/
FB page: http://www.facebook.com/PechaKuchaBA
Web: http://www.pechakucha.sk

Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci aktér rozpráva v tempe, pútavo a vecne.
Formát PechaKucha Night vznikol v roku 2003 v Tokiu a odvtedy pôsobí ako pozitívny vírus pre zvyšok sveta – sieť PechaKucha Night pokrýva už vyše 800 miest! V Bratislave ju od roku 2008 s finančnou podporou MK SR organizuje občianske združenie PUNKT.